MSI B150M Mortar Arctic - Śnieżnobiała płyta główna w przystępnej cenie

MSI B150M Mortar Arctic - Śnieżnobiała płyta główna w przystępnej cenie

O ile płyt głównych zrealizowanych w czarnej tonacji istnieją dziesiątki, o tyle białe konstrukcje to wciąż nisza, zarezerwowana głównie dla hi-endu. Wystarczy sobie przypomnieć takie jednostki jak Asus TUF Z97 Mark S Arctic Camo Special Edition czy MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition. Wydaje się jednak, że problem niedoboru białych płyt głównych może zostać przynajmniej częściowo zażegnany, bo oto MSI zaprezentowało model B150M Mortar Arctic, czyli pierwszą ekonomiczną propozycję ze śnieżnobiałym laminatem.

Zobacz: Test płyty głównej MSI Z170 XPower Gaming Titanium Edition

B150M Mortar Arctic to zmodyfikowana wersja znanej już od dłuższego czasu B150M Mortar. Wśród nowości widocznych na pierwszy rzut oka należy wymienić wspomniane już białe PCB, a także radiatory stylizowane na wojskową panterkę i zrealizowaną w podobnym stylu osłonę tylnego panelu I/O. Niemniej na tym zmiany się nie kończą, bowiem producent zdecydował się także na dorzucenie slotu Turbo M.2 (32 Gb/s, Gen3 x4) i kontrolera USB 3.1 z portem typu C. Poza tym Mortar Arctic nie odbiega od pierwowzoru. Znajdziemy tu zatem m.in.: 4 sloty DIMM DDR4 obsługujące pamięć o efektywnym taktowaniu do 2133 MHz, złącze PCIe x16 z osłoną Steel Armor zapobiegającą opadaniu GPU, wsparcie dla techniki AMD CrossFireX, kątowe złącza SATA 6 Gb/s i SATA Express 16 Gb/s, a ponadto pakiet oprogramowania towarzyszącego dla graczy (korektor audio, aplikacja do tworzenia makr, menedżer pakietów LAN).

Ile przyjdzie nam zapłacić za białą edycję Mortara? Ciężko stwierdzić, bo MSI niestety nie podaje ceny sugerowanej. Podstawowy wariant prezentowanej płyty to wydatek rzędu 350 złotych, jednak wzrost funkcjonalności i smaczki stylistyczne z całą pewnością będą swoje kosztować. Pewne jest tylko tyle, że będzie dużo taniej niż w przypadku przytoczonego wcześniej XPowera. Tak czy inaczej, szczegóły zapewne poznamy niebawem. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI B150M Mortar Arctic - Śnieżnobiała płyta główna w przystępnej cenie

 0