MSI GeForce GTX 1080 Ti Armor oraz Aero – skromniejsze szaty flagowca

MSI GeForce GTX 1080 Ti Armor oraz Aero – skromniejsze szaty flagowca

MSI ujawniło dzisiaj dwa kolejne modele GeForce GTX 1080 Ti - Armor oraz Aero. Oba będą dostępne zarówno w wersji OC, jak i taktowanej zalecanymi przez Nvidię zegarami. 

MSI GeForce GTX 1080 Ti Armor to bliski krewniak topowego Gaming X, ale wyposażony w inne chłodzenie i pozbawiony części dodatków. Laminat pozostał ten sam - sekcja zasilania składa się z 10 faz, niezbędną porcję energii zapewniają dwa gniazda PCIe 8-pin, a przewidziana bateria wyjść obrazu obejmuje 2x DP, 2x HDMI oraz 1x DVI-D. Gruntownie przebudowano natomiast chłodzenie. Choć zastosowany tutaj układ wciąż ma dwa wentylatory Torx 2.0 typu 100 mm i konstrukcję opartą na niklowanych ciepłowodach, to jednak zredukowano jego gabaryty z trzech do dwóch slotów rozszerzeń. Usunięto ponadto wszelkie diody LED oraz backplate. Taktowanie bazowe podkręconej wersji wynosi 1531 MHz, a deklarowany GPU Boost - 1645 MHz. Wersja niepodkręcona, co oczywiste, legitymuje się odpowiednio wartościami 1480 oraz 1582 MHz. Niezależnie od wariantu pamięci pracują przy zalecanych 1376 MHz.

MSI GeForce GTX 1080 Ti Armor korzysta z tego samego projektu laminatu co Gaming X, ale posiada uboższe chłodzenie i znacznie mniej dodatków.

Z kolei MSI GeForce GTX 1080 Ti Aero jest de facto referentem, tyle tylko, że uzupełnionym zmodyfikowaną maskownicą. Za chłodzenie tego modelu odpowiada standardowy układ składający się z komory parowej i wentylatora promieniowego, zwanego potocznie turbinką. Wzorem Founders Edition dodatkowe zasilanie uzyskiwane jest poprzez gniazda 8- i 6-pinowe, a w skład pakietu wyjść obrazu wchodzą 3x DP oraz 1x HDMI. Podkręcony wariant pracuje z częstotliwością bazową 1506 MHz, która według producenta może wzrastać do 1620 MHz. Taktowania wersji niepodkręconej, jak również zegar pamięci pozostają bez zmian względem referenta. Wszystkie dwie, a właściwie cztery konstrukcje powinny trafić do sklepów w przyszłym miesiącu. Ceny nie są znane, jednak z całą pewnością będą niższe niż w przypadku Gaming X.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI GeForce GTX 1080 Ti Armor oraz Aero – skromniejsze szaty flagowca

 0