MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X uchwycone na zdjęciu. Premiera coraz bliżej

MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X uchwycone na zdjęciu. Premiera coraz bliżej

Zdaje się, że MSI jest już gotowe do premiery karty graficznej GeForce RTX 3080 Ti. Już dwa tygodnie temu pojawiły się doniesienia, że MSI przygotowuje karty graficzne GeForce RTX 3080 Ti Ventus 3X. Nowe high-endowe Ampere w autorskim wydaniu od tajwańskiego producenta są już wysyłane do centrów dystrybucyjnych na całym świecie. Poprzedni wyciek ujawnił, że karty Ventus były wysyłane do siedziby głównej w Los Angeles, nowy przeciek wskazuje, że produkt jest już gotowy do sprzedaży detalicznej. Źródło portalu VideoCardz podaje, że zdjęcie pochodzi z centrum dystrybucyjnego, ale nie ujawnia dalszych szczegółów.

Zdaje się, że MSI jest już gotowe do premiery karty graficznej GeForce RTX 3080 Ti.

MSI SUPRIM X to flagowa seria kart graficznych od MSI. Te modele oferują najlepszą wydajność i najwyższą jakość. W przeciwieństwie do serii GAMING TRIO, która zadebiutowała we wrześniu 2020 roku, SURIM oferuje w pełni metalowy backplate. Seria MSI GAMING była podatna na pękanie płyty tylnej, ponieważ była źle zaprojektowana i wykonana z tworzywa sztucznego, w tym przypadku nie ma takich problemów. NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti to nowa karta graficzna dla entuzjastów, która powinna oferować wydajność porównywalną z RTX 3090. Jednak w przeciwieństwie do topowej karty graficznej za przeszło 7000 zł (to oczywiście tylko sugerowana cena), ten model będzie wyposażony tylko w 12  GB pamięci GDDR6X (czyli połowę tego, co w RTX 3090) obsługiwane przez 384-bitowową magistralę. 

Duża redukcja pojemności pamięci i niewielki spadek liczby rdzeni CUDA (10240) z pewnością zapewnią wysoką wydajność w grach przy bardziej osiągalnych rozdzielczościach (RTX 3090 celuje przecież w 8K). RTX 3080 Ti powinien zostać zaprezentowany 18 maja, a data premiery planowana jest na 26 maja (obie daty nie zostały potwierdzone). Ten model powinien trafić do sprzedaży z nowym ogranicznikiem kopania kryptowalut, znanym pod nazwą Lite Hash Rate, a także z natywnym wsparciem dla ResizableBAR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X uchwycone na zdjęciu. Premiera coraz bliżej

 0