MSI gotowy na nadejście Windows 11: Aktualizacja BIOS automatycznie włączy TPM

MSI gotowy na nadejście Windows 11: Aktualizacja BIOS automatycznie włączy TPM

MSI to kolejna firma, która zdecydowała się wydać aktualizację BIOS dla swoich płyt głównych, by przygotować sprzęt na nadejście nowego systemu operacyjnego Windows 11. Aktualizacją objęte są na razie tylko nieliczne płyty z gniazdem AM4.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że ASUS jako pierwszy przygotował aktualizację firmware BIOS dla swoich płyt głównych, niejako sprzeciwiając się samemu Microsoftowi. Jak zapytacie? Otóż gigant z Redmond wyraźnie wskazał, że najstarszą wspieraną przez Windows 11 generacją procesorów Intel będzie seria 8000 (Coffee Lake), a ASUS wydał łatkę BIOS nawet dla procesorów Kaby Lake (Core 7000) oraz Skylake (Core 6000). MSI trzyma się jak na razie zaleceń, bo aktualizacja wydana została tylko na niektórych płytach z chipsetem B450 oraz B550 - B550 Unify/X, B550 Tomahawk, B550M Mortar / WiFi oraz B450 Tomahawk MAX. Gdzie reszta? Producent zapewnia, że za niedługo podobne aktualizacje pojawią się także we wszystkich płytach głównych z chipsetami B450, X470 oraz X570. Nie otrzymaliśmy wiadomości czy wraz z tą aktualizacją wsparciem objęte zostaną także procesory Ryzen 1000, które według Microsoftu, nie są kompatybilne z Windows 11.

MSI powoli przygotowuje się na nadejście Windows 11. Aktualizacje BIOS automatycznie włączają wsparcie dla TPM.

Wiele wskazuje na to, że Microsoft sam wycofa się z zaleceń dotyczących modułu TPM i zgodności z systemem bezpieczeństwa, ale nie wiemy dokładnie na jaką skalę. Wielu użytkowników nieco starszych jednostek wyraża swoje głębokie niezadowolenie, szczególnie jeśli chodzi o nadal bardzo wydajne procesory Intel Core 7000 oraz Ryzen 1000. Jeśli jednak się to nie stanie, trzeba być przygotowanym. Oczywiście warto samemu sprawdzić czy Wasz sprzęt jest gotowy na nadejście Windows 11. Przypomnijmy, że jego premiera już niedługo, bo możliwość skorzystania z oficjalnej wersji "okienek" otrzymamy 5 października. Warto też tu wspomnieć, że wymagania sprzętowe nie dotyczą tylko Trusted Platform Module (TPM), bo na długiej liście przewija się także wymóg posiadania karty graficznej wspierającej DirectX 12. A więc wszystkie kart graficzne sprzed pewnego okresu nie będą wspierane niezależnie od tego czy komputer spełnia wymagania co do TPM czy nie. A Wy jesteście w tej grupie osób, które chcą przejść na Windows 11, ale nie mogą z racji wymogów TPM lub innych?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI gotowy na nadejście Windows 11: Aktualizacja BIOS automatycznie włączy TPM

 0