MSI nazywa GPU od AMD produktem gorszego sortu

MSI nazywa GPU od AMD produktem gorszego sortu

MSI znane jest z dostarczania wysokiej jakości kart graficznych, jednak zdaje się, że firma ta nie do końca jest zadowolona z produktów AMD. Indyjski oddział MSI opublikował na portalu Facebook wpis mówiący, że NVIDIA wyprzedza AMD, które to jest gorszej jakości.

Jest to dość odważne posunięcie biorą pod uwagę, że MSI ma w swojej ofercie szereg kart graficznych i laptopów wykorzystujących GPU od AMD. Kontrowersyjny wpis pojawił się pod postem dotyczącym mocno komentowanego programu partnerskiego pomiędzy NVIDIĄ i producentami kart graficznych. MSI postanowiło jeszcze dolać oliwy do ognia, twierdząc, że porozumienie z NVIDIĄ nie jest tylko wyborem dostawcy, ale podyktowane faktem, że "zieloni" wyprzedzają AMD w kwestii GPU, a produkty AMD są niższej jakości. Wszystko to wywołane zostało usunięciem kart Radon z serii Gaming X ze strony producenta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że oczywiście nie jest to stanowisko zatwierdzone przez korporację, a jedynie kogoś, kto w nieprofesjonalny sposób przekazuje opinie publicznym kanałem. Mimo to, wpis ten opublikował pracownik MSI, który jednak został zatrudniony, by reprezentować firmę na portalu Facebook.

Pracownik MSI wykonał odważny krok i choć nie można tego uznać za oficjalne stanowisko, to burza została już rozpętana

Wiele osób z pewnością zgodzi się z pracownikiem MSI - NVIDIA ma przewagę nad AMD w kwestii GPU i nie potrzeba tu się nawet wysilać, by to udowodnić - karty z serii 10 są potężniejsze niż flagowe karty AMD z serii RX. Ciekawostką jednak jest, że normalnie takie słowa zostają natychmiast usunięte, a ten wpis był widoczny przez ponad 48 godzin i dopiero teraz go skasowano. Jest tu jednak jeszcze jedna sprawa do rozpatrzenia - mimo że wpis ten nie jest potwierdzeniem przystąpienia MSI do programu partnerskiego NVIDII, to jednak nie ma tu nigdzie zaprzeczenia, a wręcz przeciwnie - pracownicy MSI bronią słuszności porozumienia. Partnerstwo zakłada m.in. wyłączne łączenie marki gamingowej z produktami NVIDII i wszystko wskazuje na to, że MSI dołączyło do obozu "zielonych".

Zobacz także: Czym naprawdę jest GeForce Partner Program?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI nazywa GPU od AMD produktem gorszego sortu

 0