MSI Optix MAG24C - monitor VA 144 Hz z FreeSync w relatywnie niskiej cenie

MSI Optix MAG24C - monitor VA 144 Hz z FreeSync w relatywnie niskiej cenie

Producenci sprzętu dla graczy przeważnie prześcigają się w high-endowym segmencie, często zapominając, że nie każdy jest w stanie sobie pozwolić na produkt z najwyższej półki cenowej. MSI właśnie przypomniało sobie o tego typu osobach i zaprezentowało nowy monitor dla graczy.

Mowa tu o modelu Optix MAG24C, który wyposażono w 24-calowy zakrzywiony panel o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Co prawda taka liczba pikseli pod koniec 2017 roku wydawać może się rozczarowująca, ale trzeba pamiętać, że monitor skierowany jest do osób z mniej zasobnym portfelem, którzy cenią przede wszystkim płynność rozgrywki. Za tą odpowiada bowiem odświeżanie na poziomie 144 Hz oraz bardzo szybki czas reakcji plamki, wynoszący zaledwie 1 ms w odcieniach szarości. Dodatkowo, wsparcie dla technologii AMD FreeSync sprawi, że nie musimy obawiać się o przycięcia czy efekt rwania obrazu (szkoda tylko, że producent nie ujawnił jeszcze w jakim zakresie odświeżania działa ta technika).

Optix MAG24C to propozycja dla osób, które szukają względnie taniego monitora, która stawia przede wszystkim na płynność rozgrywki

Optix MAG24C bazuje na matrycy VA (Vertical-Alignment) o popularnym promieniu krzywizny wynoszącym 1800R. Wyświetlacz gwarantuje także szerokie kąty widzenia wynoszące 178° zarówno w pionie, jak i poziomie, statyczny kontrast 3000:1, maksymalną jasność 250 nitów oraz antyrefleksyjną powłokę ekranu z cienkimi ramkami wokół. Nie zabrakło także filtra światła niebieskiego, technologii Flicker-Free zapobiegającej migotaniu czy opcji skierowanych bezpośrednio do graczy, jak np. nakeranowy celownik, licznik klatek na sekundę czy predefiniowane ustawienia dedykowane konkretnym gatunkom gier. Jeśli zaś chodzi o dostępne złącza, to znajdziemy tu DisplayPort 1.2a (wymagane do 144 Hz i FreeSync), HDMI 1.4a i DVI. Poza tym, podstawa pozwala na regulację wysokości i wychylenia. MSI nie zdradziło ceny urządzenia w oficjalnym komunikacie, ale sprzęt pojawia się już w amerykańskich sklepach wyceniony na 250 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Optix MAG24C - monitor VA 144 Hz z FreeSync w relatywnie niskiej cenie

 0