MSI Stealth 15M to najsmuklejszy gamingowy laptop na rynku. CPU Tiger Lake, GeForce RTX i PCIe 4.0

MSI Stealth 15M to najsmuklejszy gamingowy laptop na rynku. CPU Tiger Lake, GeForce RTX i PCIe 4.0

MSI zaprezentowało nowy laptop dla graczy - Stealth 15M. Ten rywalizować będzie ze smukłymi notebookami Razera, ponieważ jak pochwalił się tajwański producent, jego nowość jest najcieńszym gamingowym laptopem, a przy tym pochwalić może się next-genowymi komponentami. Nowość MSI waży niecałe 1,7 kg i mierzy tylko 16 mm grubości. Oznacza to, że jest smuklejsza i lżejsza nawet od Razeza Blade 15 Advanced. Stealth 15M oferuje także aluminiową obudowę, która dostępna będzie w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i szarym. Pod maską komputera znajdziemy zaś procesor Intel Tiger Lake (11. generacja) oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060 Max-Q. To jednak nie wszystko, ponieważ wśród podzespołów znajduje się jeszcze jeden element, który powinien zainteresować entuzjastów i mowa tu o dysku.

MSI zaprezentowało nowy laptop dla graczy - Stealth 15M. Tajwański producent pochwalił się, że jego nowość jest najcieńszym gamingowym laptopem na rynku.

MSI Stealth 15M to najsmuklejszy gamingowy laptop na rynku. CPU Tiger Lake, GeForce RTX i PCIe 4.0

MSI podaje bowiem, że Stealth 15M wspiera interfejs PCIe 4.0 i producent umieścił wewnątrz dysk SSD, który robi z niego użytek (o pojemności do 2 TB). Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z tego typu nośnikami na platformach stacjonarnych, które przeważnie posiadają masywny radiator, ciekawi jesteśmy jak wysokie prędkości nośnika danych wpływać będą na czas pracy na baterii laptopa oraz jak producent poradził sobie z chłodzeniem dysku w tak smukłej obudowie notebooka. Postawienie na CPU Tiger Lake pozwoliło także na implementację nowej generacji złącza Thunderbolt -  Thunderbolt 4 (TB4). Oznacza to również, że możemy ładować notebooka przez USB-C PD, ale jeśli zależy nam na czasie ładowania czy maksymalnej wydajności w czasie gry, to lepiej postawić na dołączony zasilacz, gdyż TB4 dostarcza maksymalnie 100 W. Nie zabrakło tu również wsparcia dla Wi-Fi, a to za sprawą karty sieciowej Killer Wi-Fi AX1650.

Stealth 15M oferuje ponadto 15,6-calowy wyświetlacz IPS o odświeżaniu 144 Hz, klawiaturę z białym podświetleniem, kamerkę internetową 720p i slot micro SD na lewej krawędzi. Na razie MSI nie zdradziło jeszcze ceny tego laptopa, ale ten zapowiada się naprawdę ciekawie i postaramy się go dogłębnie przetestować, kiedy będzie to możliwie. W przypadku tak smukłego laptopa dla graczy zastanawia nas przede wszystkim, jak MSI poradziło sobie z jego chłodzeniem i czy udało się wyeliminować throttling. Inna kwestia, która może budzić obawy, to czas pracy urządzenia na baterii. Z jednej strony nowe CPU Intela powinno zapewniać bardzo dobre wyniki w tym zakresie, z drugiej producent postawił na akumulator o relatywnie niewielkiej pojemności 52 Whr, choć przekonuje, że Stealth 15M  wytrzyma nawet przeszło 9 godzin użytkowania. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Stealth 15M to najsmuklejszy gamingowy laptop na rynku. CPU Tiger Lake, GeForce RTX i PCIe 4.0

 0