MSI Trident X to kompaktowy PC z Core Core i9-9900K i GeForce RTX 2080 Ti

MSI Trident X to kompaktowy PC z Core Core i9-9900K i GeForce RTX 2080 Ti

Na początku roku MSI zaprezentowało nową wersję swojego kompaktowego desktopa z serii Trident, wyposażonego w kartę graficzną GeForce GTX 1080 oraz procesor Intel 8. generacji. Jeśli przymierzaliście się do jego zakupu, to zapewne zauważyliście, że pomimo upływu wielu miesięcy ten wciąż nie doczekał się rynkowej premiery. Co prawda nie znamy oficjalnych powodów takiego stanu rzeczy, ale zdaje się, że tajwański producent postanowił zrezygnować z wcześniej zapowiadanego modelu na rzecz nowszej high-endowej wersji Trident X, skierowanej do najbardziej wymagających użytkowników. W tym przypadku mówimy bowiem o niewielkim komputerze stacjonarnym, który pod maską kryje najnowszy flagowy procesor Intela oraz topową kartę graficzną NVIDII.

MSI Trident X to niewielki komputerze stacjonarny, który gwarantować ma bezkompromisową wydajność, ponieważ pod maską kryje najnowszy flagowy procesor Intela oraz topową kartę graficzną NVIDII.

MSI Trident X to kompaktowy PC z Core Core i9-9900K i GeForce RTX 2080 Ti

Całość ponownie zamknięto w niewielkiej 10-litrowej obudowie, dzięki czemu MSI chwali się, że Trident X jest najbardziej kompaktowym desktopem. Wyraźnie zmieniono jednak design obudowy, który wydaje się być prostszy i bardziej elegancki od agresywnego, pełnego ostrych krawędzi poprzednika. Wciąż zachowano dla wygody użytkowników panel z portami na froncie, ale nowością jest możliwość podmiany metalowego panelu bocznego na szklany (oczywiście hartowane szkło otrzymamy za odpowiednią dopłatą). Ten montowany jest na zawiasach otwieranych jak drzwiczki, co daje nam łatwy dostęp do podzespołów i możliwość szybkiego upgrade’u, ale również spełnia rolę estetyczną, pozwalając nam cieszyć oko personalizowanym podświetleniem LED RGB (iluminacji doczekał się też przedni panel, a możemy wybierać spośród wielu różnych efektów).

MSI duża rolę przywiązało także do systemu chłodzenia i postanowiło wykorzystać tu autorskie rozwiązanie o nazwie Silent Storm Cooling 3. To jak wskazuje nazwa, jest nie tylko ciche, ale i posiada trzy odseparowane komory dla procesora, grafiki i zasilacza, by efektywnie schładzać każdy z tych podzespołów. Najważniejsza jest oczywiście wydajność i w tym aspekcie Trident X powinien błyszczeć najbardziej, pozwalając nam na bezkompromisową rozgrywkę nawet w rozdzielczości 4K. Pod maską tego niewielkiego komputera znajdziemy bowiem 9. generację procesorów Intela i w topowym wariancie możemy zdecydować się nawet na układ Core i9-9900K z 8 rdzeniami i 16 wątkami (w słabszej opcji dostaniemy Core i7-9700K). Nie można narzekać też na kartę graficzną, ponieważ do wyboru mamy najnowsze modele NVIDII z serii RTX, czyli GeFroce RTX 2080 Ti, RTX 2080 oraz RTX 2070. Warto wspomnieć, że dla większego bezpieczeństwa grafika instalowana jest w pozycji wertykalnej (zapobiega to wyginaniu się karty czy uszkodzeniu slotu PCIe w trakcie transportu. MSI Trident X trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu, a jego cena zaczynać będzie się od 2299 USD.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Trident X to kompaktowy PC z Core Core i9-9900K i GeForce RTX 2080 Ti

 0