MSI wprowadza autorską kartę graficzną Intel Arc A380

MSI wprowadza autorską kartę graficzną Intel Arc A380

Kolejny producent niereferencyjnych kart graficznych dołączył do zespołu Intela. Tym razem dowiedzieliśmy się o współpracy niebieskich z MSI. Tajwańczycy przygotowali autorską wersję układu Arc A380 w niskoprofilowym wydaniu. W przeciwieństwie do GUNNIR oraz ASRocka, MSI postanowiło zachować referencyjną specyfikację, przez co karta nie jest fabrycznie przetaktowana.

Pierwszym producentem niereferencyjnych wersji kart Intela z serii Arc, którego poznaliśmy był GUNNIR. Niedawno informowaliśmy także, iż w sieci pojawił się autorski wariant od bardziej znanej marki, ASRock. Tym razem dowiedzieliśmy się, że do tego zespołu dołącza także MSI. Tajwańskie przedsiębiorstwo, znane głównie z produkcji niereferencyjnych kart graficznych, płyt głównych oraz laptopów przygotowało autorskie wydanie modelu Intel Arc A380.

Do grupy znanych nam producentów niereferencyjnych kart graficznych Intela z serii Arc dołączyło właśnie MSI. Tajwańska marka jest odpowiedzialna za produkcję niskoprofilowego modelu Arc A380, który sprzedawany jest wyłącznie jako część gotowego zestawu komputerowego za pośrednictwem chińskiego sklepu internetowego.

MSI Intel Arc A380

Konstrukcja cechuje się budową w standardzie low-profile i zachowała fabryczną specyfikację. Mówimy zatem o układzie z TDP na poziomie 75 W. Zegary również pozostały bez zmian, co oznacza, że GPU pracuje z częstotliwością 2000 MHz. Na pokładzie odnajdziemy 6 GB pamięci GDDR6 o prędkości 15,5 Gb/s. Zainteresowane osoby muszą jednak wiedzieć, że ta konkretna wersja sprzedawana jest na chińskim portalu aukcyjnym wyłącznie jako część gotowego zestawu komputerowego.

Sam pecet dostępny jest w 3 wariantach, różniących się wyłącznie procesorem. Cena za całość waha się od 532 dolarów do 650 dolarów, czyli od około 2500 do 3000 złotych. Desktopowe karty graficzne Intela zostały wprowadzone na razie jedynie na rynku chińskim, przez co liczba producentów autorskich konstrukcji jest tak ograniczona. Spodziewamy się zatem znacznie większego wyboru tuż po wprowadzeniu serii Arc na ogólnoświatowy rynek.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI wprowadza autorską kartę graficzną Intel Arc A380

 0