MSI X370 Krait Gaming – nowa płyta pod AMD Ryzen

MSI X370 Krait Gaming – nowa płyta pod AMD Ryzen

W ofercie MSI lada dzień pojawi się nowa płyta dla platformy Summit Ridge, czyli procesorów AMD Ryzen. To MSI X370 Krait Gaming, będąca bardziej rozbudowaną alternatywą dla dostępnej od jakiegoś czasu MSI X370 SLI PLUS. 

Podobnie jak X370 SLI PLUS, X370 Krait Gaming jest konstrukcją w formacie ATX, wyposażoną w 8-pinowe gniazdo EPS oraz sekcję zasilania o konfiguracji 8+2. Prezentowana płyta ma oczywiście socket AM4 i cztery gniazda DIMM dla modułów DDR4-3200. W sekcji rozszerzeń znajdziemy dwa PCI-Express 3.0 x16 (x16/x0 lub x8/x8), jedno PCI-Express 2.0 x4 oraz trzy PCI-Express 2.0 x1. Ponadto, producent oddaje do dyspozycji użytkowników jedno złącze M.2 32 Gb/s ze wsparciem dla technologii NVMe i sześć SATA 6 Gb/s. Zestaw złącz USB składa się z dwóch portów USB 3.1 (jeden typu C, a drugi typu A), sześciu portów USB 3.0 (cztery na tylnym panelu, dwa wewnętrzne) i wreszcie takiej samej liczby portów USB 2.0 (dwa na tylnym panelu). Obecność wyjść obrazu DVI-D oraz HDMI pozwala osadzić na X370 Krait Gaming również APU z linii Bristol Ridge.

MSI X370 Krait Gaming to właściwie klon MSI X370 SLI PLUS, tyle tylko, że wyposażony w zmodyfikowany podsystem audio i nieco inaczej wyglądający.

Jak przystało na konstrukcję dedykowaną graczom, producent zadbał o 8-kanałową kartę dźwiękową z Audio Boost 4 i sieciowkę umożliwiającą priorytetowanie pakietów. Są to odpowiednio układy ALC892 oraz R8111H, oba spod szyldu Realtek. Co więcej, nie zabrakło też portu PS/2. Całości dopełniają charakterystyczne czarno-białe wykończenie, zestaw białych diod LED i deklaracja zgodności z panelem VR Boost. Co prawda MSI nie podało oficjalnej ceny, ale spekuluje się o lekkim przekroczeniu granicy ustalonej przez wspomnianą X370 SLI PLUS. W takim wypadku nowość kosztować powinna w granicach 780 złotych, tj. kilkadziesiąt złotych więcej od poprzedniczki. Płyta ma trafić na rynek już w przyszłym miesiącu, od razu z BIOS-em wyposażonym w obsługę autorskiej techniki obsługi pamięci MSI A-XMP

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI X370 Krait Gaming – nowa płyta pod AMD Ryzen

 0