MSI zapowiada swoje pierwsze dyski SSD. Topowa wydajność i oryginalna stylistyka

MSI zapowiada swoje pierwsze dyski SSD. Topowa wydajność i oryginalna stylistyka

MSI postanowiło pójść śladami konkurentów takich jak Gigabyte i zdecydowało się spróbować swoich sił na rynku dysków SSD. Firma na swojej wczorajszej konferencji na targach CES 2021 zapowiedziała pierwsze półprzewodnikowe nośniki skierowane do graczy i użytkowników oczekujących wysokiej wydajności. Jak na razie nie ujawniono nawet nazw tych produktów, a nie znamy też daty premiery czy ich ceny. Na start tajwański producent szykuje dwie opcje, choć różnice między nimi także pozostają tajemnicą. Jak więc widać, wczorajsza zapowiedź to jedynie zajawka, która budować ma hype wokół dysków MSI. Co zatem wiemy?

MSI postanowiło pójść śladami konkurentów takich jak Gigabyte i zdecydowało się spróbować swoich sił na rynku dysków SSD.

Oba dyski dostępne będą w pojemnościach dochodzących do 4 TB i korzystać mają z pamięci NAND typu TLC. Poza tym, bazować będą na interfejsie PCIe Gen 4 x4, dzięki czemu osiągać mają nawet do 7000 MB/s dla sekwencyjnego odczytu danych o 6900 MB/s dla sekwencyjnego zapisu danych. Taka wydajność oznacza także, że spodziewać możemy się wysokich cen, dobrze więc wiedzieć, że producent w obu przypadkach obiecuje do 1,6 mln godzin cyklu życia. Poza tym, przy takich prędkościach transferów, pierwsze dyski MSi z miejsca walczyć będą o tytuł najwydajniejszych SSD na rynku, choć wynik tego starcia ustalą dopiero niezależne testy. 

Nie da się ukryć, że propozycje MSI będą wyróżniać się wyglądem, ponieważ zdają się bardziej przypominać high-endowe karty graficzne niż typowe dyski SSD, do których przywykliśmy. Jeden jest cały czarny, drugi zaś posiada srebrną obudowę, którą zdaje się otaczać coś, co przypomina uchwyt na dłoń (to zapewne radiator). W obu przypadkach otrzymujemy charakterystyczne smocze logo i wyraźną teksturę. Na szczegóły musimy poczekać na pełnoprawną zapowiedź tych produktów MSI, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce na rynku pojawi się mocny zawodnik w segmencie gamingowych dysków z górnej półki.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI zapowiada swoje pierwsze dyski SSD. Topowa wydajność i oryginalna stylistyka

 0