Myszka i klawiatura czy joypad? Twórcy Gears of War 4 pozwolą rozstrzygnąć spór

Myszka i klawiatura czy joypad? Twórcy Gears of War 4 pozwolą rozstrzygnąć spór

The Coallition, twórcy Gears of War 4, szykują bardzo ciekawy event. W najbliższy weekend posiadacze Xbox One będą mogli zmierzyć się z PC-towcami w rozgrywce online. Jest to najpewniej eksperyment na drodze do zunifikowania obydwu platform - co od pewnego czasu stara się wdrożyć Microsoft.

Gears of War 4 PC vs Xbox One

Gears of War 4 na PC oraz Xbox One są w dużym stopniu zgodne. Kompilacje współdzielą licencję, a crossplay obejmuje kooperację zwaną Hordą, a także mecze prywatne. Autorzy odcięli jednak możliwość wspólnej rozgrywki w trybach kompetytywnych, prawdopodobnie wskutek obaw o balans. Teraz, tj. od 2. do 5. grudnia, wszyscy gracze zyskają wreszcie możliwość wzajemnej rywalizacji. Deweloper zamierza udostępnić tryby Team Deathmatch, Dodgeball i King of the Hill wraz ze wszystkimi możliwymi mapami.

Do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu The Coallition zachęca dodatkowo czasową premią punktów doświadczenia. Gracze otrzymają 1500 XP za wygraną oraz 750 XP za porażkę. Na co dzień wartości te wynoszą odpowiednio 600 oraz 100 XP. Jeśli zaś chodzi o zasady rozgrywania meczy - bitwy toczone będą w pięcioosobowych zespołach, bez ograniczeń wobec stosowanych kontrolerów. Oznacza to oczywiście, że korzystający z padów konsolowcy zmierzą się bezpośrednio z PC-towcami na myszkach i klawiaturach...

Obstawiacie konkretny werdykt?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Myszka i klawiatura czy joypad? Twórcy Gears of War 4 pozwolą rozstrzygnąć spór

 0