Na aplikacje poświęcamy coraz więcej czasu. Jakie programy są najpopularniejsze?

Na aplikacje poświęcamy coraz więcej czasu. Jakie programy są najpopularniejsze?

Chociaż boom na aplikacje mobilne napędzany przez pandemię COVID-19 już minął, to aktywność użytkowników wciąż rośnie. Potwierdzeniem są dane jednej z firm analitycznych.

Według nowych danych opublikowanych przez data.ai zajmującego się analizą oprogramowania (wcześniej App Annie), konsumenci na kilkunastu rynkach na całym świecie spędzają obecnie średnio od czterech do pięciu godzin dziennie w aplikacjach. Wprawdzie dzienny czas spędzany w programach różni się w zależności od kraju, obecnie istnieje 13 rynków, na których użytkownicy siedzą w apkach ponad cztery godziny dziennie. Należą do nich Indonezja, Singapur, Brazylia, Meksyk, Australia, Indie, Japonia, Korea Południowa, Kanada, Rosja, Turcja, USA i Wielka Brytania. Na trzech z tych rynków — Indonezji, Singapurze i Brazylii — użytkownicy mobilni poświęcają na programy ponad pięć godzin dziennie.

Statystyki pokazują, że na korzystanie z aplikacji na urządzeniach mobilnych przeznaczamy coraz więcej czasu.

Popularne aplikacje

Wprawdzie wzrost aktywności zwolnił nieco w porównaniu do 2020 roku i pandemii koronawirusa, ale warto pamiętać, iż wówczas na świecie wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się, co doprowadziło do tego, iż użytkownicy dużo chętniej korzystali z aplikacji m.in. do robienia zakupów internetowych czy grania w gry. Analitycy uważają, że pandemia mogła mieć długotrwały wpływ na wzrost czasu, jaki spędzamy przed ekranami smartfonów czego idealnym przykładem pozostaje Singapur - w czwartym kwartale 2020 roku użytkownicy z tego kraju spędzili w aplikacjach 4,1 godziny, a teraz jest to 5,7 godzin. W Australii odnotowano wzrost z 3,6 do 4,9 godzin.

Aplikacje czas

Indonezja (+10%), Indie (+5%), Japonia (+5%), Kanada (+20%), Rosja (+10%), Stany Zjednoczone (+5%), Wielka Brytania (+5%), Chiny (+5%) i Niemcy (+10%) odnotowały mniejszy progres. Meksyk nie zaliczył wzrostu, natomiast w Turcji i Argentynie czas ten spadł o 5%. Raport data.ai ujawnia także najpopularniejsze programy oraz gry dostępne na sprzęcie mobilnym. Pierwsze miejsce pod względem wydatków zajął TikTok, Facebook nadal był numerem 1 wśród aktywnych użytkowników miesięcznie, wyprzedzając WhatsApp, Instagram, Messenger, TikTok, Telegram, Amazon, Twitter, Spotify i Netflix. Jak często korzystacie ze smartfonów?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Na aplikacje poświęcamy coraz więcej czasu. Jakie programy są najpopularniejsze?

 0