Nadchodzi GeForce GTX 1650 Ti? Nowe przecieki na temat karty graficznej

Nadchodzi GeForce GTX 1650 Ti? Nowe przecieki na temat karty graficznej

W ostatnim czasie głośno było na temat domniemanej nowej high-endowej karty graficznej od NVIDII, czyli GeForce RTX 2080 Ti Super, ale ta okazała się być profesjonalnym modelem Tesla, dedykowanym usłudze GeForce Now z RTX. Najnowsze przecieki sugerują jednak, że Zieloni pracują nad nową grafiką, ale ze zdecydowanie niższego segmentu, ponieważ mowa tu o GeForce GTX 1650 Ti, który wypełnić ma lukę pomiędzy kartami GeForce GTX 1650 oraz GeForce GTX 1660. Jak na razie informację tę należy traktować jak zwykłą plotkę, tym bardziej, że jej źródłem jest jeden z chińskich portali, który nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Choć trzeba przyznać, że taki scenariusz wydaje się prawdopodobny, gdyż NVIDIA lubi mocne zagęszczenie w swojej ofercie.

Zieloni pracują podobno nad nową grafiką ze zdecydowanie niższego segmentu, ponieważ mowa tu o GeForce GTX 1650 Ti.

Tym samym GeForce GTX 1650 Ti otrzymać może pomiędzy 896 i 1408 rdzeni CUDA, a najbardziej prawdopodobnymi liczbami wydają się tu 1024, 1152 lub 1280. Dokładna liczba zależna będzie oczywiście od tego, na który układ graficzny zdecyduje się tu producent - TU117 czy może TU116. Tak czy inaczej spodziewać można się tu wydajności wykraczającej poza to, co oferuje bardzo popularny model GeForce GTX 1060 z poprzedniej generacji (Pascal). Trzeba przyznać, że AMD wciąż wywiera dużą presję na Zielonych w segmencie budżetowych kart graficznych, a modele Radeon RX 570 oraz Radeon RX 580 wciąż są bardzo popularne wśród graczy szukających czegoś w przedziale od 600 zł do 900 zł. Co więcej, z nieoficjalnych przecieków wynika, że Czerwoni szykują już nowe karty podstawowego poziomu, oparte na architekturze Navi, które mogą mocno namieszać na rynku.

Domniemany GeForce RTX 2080 Ti Super okazał się być nową kartą Tesla

Niestety źródło przecieku na temat GeForce’a GTX 1650 Ti nie zdradza żadnych szczegółów na temat specyfikacji czy spodziewanej wydajności tej karty graficznej, ale podobno na jej premierę nie przyjdzie nam już zbyt długo czekać, ponieważ debiut planowany ma być na późny wrzesień lub początek października, więc pozostał nam już tylko miesiąc do jej ujawnienia. Jeśli zaś chodzi o cenę, to ta powinna kształtować się gdzieś pomiędzy 700 zł a 1000 zł, czyli kwot, jakie obecnie trzeba zapłacić za odpowiednio GeForce GTX 1650 oraz GeForce GTX 1660.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi GeForce GTX 1650 Ti? Nowe przecieki na temat karty graficznej

 0