Nadchodzi koniec PlayStation 4? Sony rezygnuje z produkcji wybranych modeli

Nadchodzi koniec PlayStation 4? Sony rezygnuje z produkcji wybranych modeli

PlayStation 5 pomału zadomawia się na rynku konsol, co nie oznacza, że PS4 przechodzi do lamusa, ponieważ Sony zamierza wspierać swoje urządzenie jeszcze przez pewien czas. Jak jednak informuje Slashgear, japońskie przedsiębiorstwo zaprzestało w swoim kraju dalszej produkcji niemal wszystkich modeli old gena, a w ofercie pozostawiono tylko podstawową wersję. Dodatkowo jeden ze sklepów z Kraju Kwitnącej Wiśni ogłosił, że zapasy magazynowe pięciu wersji PlayStation 4 nie zostaną uzupełnione. Chociaż PS4 oczywiście nie znika z rynku natychmiast, to niewątpliwie wolne egzemplarze są wyprzedawane i jeśli faktycznie nie nastąpią nowe dostawy, to kupić nową czwórkę będzie coraz ciężej. GAME Watch podaje, że decyzją Sony prawie każdą wersję PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro wycofano z wyjątkiem podstawowego PS4 Slim 500 GB w kolorze Jet Black.

Według dostępnej informacji Sony zaprzestało dalszej produkcji niemal wszystkich modeli old gena, a w ofercie pozostawiono tylko podstawową wersję.

Na razie nie ma potwierdzenia o wycofaniu tych wydań z rynków Europejskich i Stanów Zjednoczonych, ale zapewne takowy scenariusz wejdzie w życie w przyszłości. Wprawdzie decyzja Sony o zaprzestaniu produkcji większości modeli PS4 może wydawać się nieco pospieszna, biorąc pod uwagę fakt, że od premiery PlayStation 5 minęły zaledwie dwa miesiące, ma to pewien sens. Bo chociaż Japończycy będą wspierać czwórkę najpewniej jeszcze przez parę lat, to chcą, aby konsumenci skupili swoją uwagę już na PS5, natomiast jeśli ktoś jeszcze jakimś cudem nie ma w kolekcji poprzedniego sprzętu, tak nadal może go bez trudu nabyć po okazyjnych cenach. Warto też zaznaczyć, że czwórka to zaraz po PS2 najlepiej sprzedająca się konsola i zobaczymy czy i w jakim tempie piątce uda się pokonać starszego brata.

PS4 będzie dostawać nowe gry dłużej niż PlayStation 3 co jakiś czas temu przyznał CEO Sony. Jim Ryan stwierdził, że przejście z trójki na czwórkę było zbyt gwałtowne w związku z czym firma musi tym razem zastosować inne podejście do procesu migracji.Nie zapominajmy, że old gen pozostaje drugą najlepiej sprzedającą się konsolą w historii Sony (przebija go tylko PS2), który trafił do ponad 113 milionów odbiorców. Ten fakt również sprawia, że japoński gigant zamierza wspierać czwórkę, dopóki poziom zainteresowania będzie na zadowalającym poziomie. Nie oznacza to, że PS5 dostanie mniej gier, wręcz przeciwnie, bo deweloperzy już pracują nad projektami dedykowanymi najnowszej konsoli i należy ty wymienić chociażby kolejnego God of War.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi koniec PlayStation 4? Sony rezygnuje z produkcji wybranych modeli

 0