Nadchodzi OnePlus Pad? Chiński producent podobno szykuje się do wejścia na rynek tabletów

Nadchodzi OnePlus Pad? Chiński producent podobno szykuje się do wejścia na rynek tabletów

Obecnie OnePlus jest producentem kojarzonym przede wszystkim ze swoich smartfonów, a w mniejszym stopniu z bezprzewodowych słuchawek dousznych i inteligentnych telewizorów (dostępnych na wybranych rynkach). Jednak nowe zgłoszenie znaku towarowego sugeruje, że OnePlus może wkrótce rozszerzyć swoją działalność o kolejny segment i to taki, który wiele firm związanych z androidowymi urządzeniami już dawno porzuciło. Chodzi mianowicie o tablety. Informacje te pochodzą z wykazu w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Niewiele można wywnioskować z zestawienia poza tym, że nowe urządzenie nosi nazwę OnePlus Pad. To właśnie nazwa zdaje się najbardziej wskazywać, że ​​OnePlus chce zaistnieć na rynku, na którym dominuje Apple ze swoimi iPadami. W tym segmencie są jednak inni również konkurenci, w tym np. Amazon ze swoimi budżetowymi tabletami Fire opartymi na FireOS.

OnePlus może wkrótce rozszerzyć swoją działalność o kolejny segment i to taki, który wiele firm związanych z androidowymi urządzeniami już dawno porzuciło.

Poza tym, jedynymi znaczącymi producentami, którzy sprzedają tablety z systemem Android, są Samsung i Lenovo, przy czym ten pierwszy ma najbardziej rozbudowaną rodzinę produktów konsumenckich, w tym high-endowe modele. Jednak biorąc pod uwagę, że OnePlus ma już ugruntowaną pozycję w ekosystemie Androida dzięki uznanej linii smartfonów z górnej półki, sensowne byłoby, aby firma przeniosła swoją androidową nakładkę OxygenOS na swoje tablety. Według MySmartPrice, portalu, który jako pierwszy ujawnił te wiadomości, zbliża się oficjalna zapowiedź tabletu OnePlusa. Do tego czasu pozostaje nam spekulować, jaką specyfikację będzie miało to urządzenie i liczymy na to, że będzie to produkt z mocnymi podzespołami, ale w przystępnej cenie. 

OnePlus łączy się z Oppo, ale będzie nadal działać niezależnie

Podczas gdy Samsung sprzedaje tablety w szerokiej gamie cenowej, jesteśmy bardziej skłonni wierzyć, że OnePlus będzie chciał konkurować w górnym segmencie, z takimi produktami jak Galaxy Tab S7. Tablety te są dostępne z wyświetlaczami o przekątnej 11 cali i 12,4 cala i zostały wprowadzone na rynek w zeszłym roku z procesorami Qualcomm Snapdragon 865+. Nie bylibyśmy więc zbyt zaskoczeni, gdybyśmy zobaczyli OnePlus Tab ze Snapdragon 888 lub Snapdragon 888+ SoC pod maską, a także 12 GB lub więcej pamięci dostępnej w 128 GB, 256 GB i 512 GB w momencie premiery. W tym momencie wszystko to tylko spekulacje, ale miejmy nadzieję, że w nadchodzących dniach i tygodniach usłyszymy więcej o OnePlus Pad. Wydaje się, że teraz, kiedy OnePlus połączyło się z Oppo, firma może wykonywać odważniejsze ruchy, nie martwiąc się tak bardzo ewentualną wtopą. Stąd może właśnie potencjalna decyzja o wejściu na rynek tabletów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi OnePlus Pad? Chiński producent podobno szykuje się do wejścia na rynek tabletów

 0