Nadciąga nowy autorski Radeon RX Vega od PowerColor

Nadciąga nowy autorski Radeon RX Vega od PowerColor

Zakup kart graficznych z serii Radeon RX Vega wciąż nie należy do najłatwiejszych, pomimo że od ich premiery minęło już przeszło pół roku. Tym bardziej cieszy nas pojawianie się kolejnych autorskich modeli, które bazują na flagowym procesorze graficznym od AMD.

PowerColor Red Dragon RX Vega 56 zapowiedziany został właśnie przez tajwańską firmę, która znana jest z tego, że jest ekskluzywnym partnerem AMD. Jej nowa seria znana będzie pod nazwą PowerColor Radeon RX Vega Red Dragon i tym samym dołączy ona do oferowanych już przez tego producenta kart z rodziny RX Vega Red Devil, które są jednymi z najbardziej napakowanych autorskich modeli RX Vega. Dla porównania nowa karta spod znaku "Czerwonego Smoka" charakteryzuje się znacznie smuklejszym designem. Otrzymamy w tym przypadku dwuslotową obudowę utrzymaną w czarnej kolorystyce z czerwonymi akcentami. Za chłodzenie odpowiadają zaś 3 wentylatory, "inteligentnie" zaprojektowany ciepłowód i masywny radiator. Laminat wydaje się nieco krótszy niż w referencyjnych kartach, a z tyłu umieszczono backplate, który wspomaga cooler, ale też wzmacnia i usztywnia całą konstrukcję.

"Czerwony Smok" to kolejna po Red Devil seria kart od PowerColor, która wykorzysta flagowe GPU AMD

Jeśli zaś chodzi o dostępne złącza, to odnotować można zestaw wyjść, na który składają się po 2 porty HDMI i DiplayPort. GPU takotwane jest zegarem dochodzącym do 1478 MHz, a 8 GB pamięci HBM2 pracuje z prędkością 800MHz (1,6 G b/s). Warto też wspomnieć, że karta posiada przełącznik BIOS, dzięki któremu możemy zmienić tryb Overclocking na cichy (Silent), w czasie którego jej praca ma być niemal niesłyszalna, nawet podczas użytkowania w najbardziej wymagających grach. Niestety PowerColor nie zdradziło jeszcze ceny swojego nowego produktu, ale wiemy, że Red Dragon RX Vega 56 trafi do globalnej sprzedaży już 28 marca, więc nie będziemy musieli długo czekać, by ją poznać. Pytanie tylko, jak będzie z dostępnością karty i jak rzeczywista cena będzie się mieć do tej sugerowanej przez producenta. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadciąga nowy autorski Radeon RX Vega od PowerColor

 0