Najlepiej zarabiający youtuberzy 2021 roku. Forbes prezentuje listę top 10

Najlepiej zarabiający youtuberzy 2021 roku. Forbes prezentuje listę top 10

Ubiegły rok ponownie stał pod znakiem pandemii, co oznacza, że wciąż więcej czasu spędzaliśmy w domach przed ekranami. To zaś przełożyło się na rekordowe zyski dla YouTuberów - ba, ci swoimi zarobkami potrafią zawstydzać wiele gwiazd Hollywood.

Na pierwszym miejscu na liście 10 najlepiej zarabiających YouTuberów 2021 r. znajduje się MrBeast, który zarobił 54 miliony dolarów. To prawie dwa razy więcej niż najlepiej zarabiający influencer w 2020 roku, czyli Ryan Kaji (29,5 miliona dolarów). Znaczna część z 54 milionów dolarów pochodzi z 10 miliardów wyświetleń jego kanału. Mimo to aplikacja i menu MrBeast Burger również odegrały istotną rolę, ponieważ są dostępne w 1600 restauracjach w USA, w których sprzedano już pięć milionów kanapek jego marki.

2021 przyniósł rekordowe zyski dla YouTuberów - ba, ci swoimi zarobkami potrafią zawstydzać wiele gwiazd Hollywood.

Najlepiej zarabiający youtuberzy 2021 roku. Forbes prezentuje listę top 10

Na drugim miejscu mamy Jake'a Paula z 45 milionami dolarów. Większość z tego (40 milionów dolarów) podobno pochodzi z trzech pojedynków bokserskich, które stoczył w 2021 roku przeciwko Benowi Askrenowi i Tyronowi Woodleyowi (dwukrotnie). Jednak bokser-celebryta stwierdził, że te oficjalne liczby są w rzeczywistości nieco zaniżone względem tego, co faktycznie zarobił. Reszta (5 milionów dolarów) pochodzi z reklam na YouTube, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że wykorzystuje kanał głównie do promowania swojej kariery bokserskiej.

Podium zamyka Markiplier, który zarobił 38 milionów dolarów na YouTube i gadżetach. Po sukcesie serii Unus Annus, z której ostatecznie zrezygnował, planuje teraz przejść na mały ekran ze swoim postapokaliptycznym thrillerem The Edge of Sleep. Markiplier ma nadzieję, że w tym roku sprzeda serial dużej firmie streamingowej, jak Hulu czy Netflix.

Poniżej znajduje się pierwsza dziesiątka najlepiej zarabiających youtuberów 2021 roku:

  1. MrBeast ($54 millionów)
  2. Jake Paul ($45 millionów)
  3. Markiplier ($38 millionów)
  4. Rhett & Link ($30 millionów)
  5. Unspeakable ($28.5 millionów)
  6. Like Nastya ($28 millionów)
  7. Ryan Kaji/Ryan’s World ($27 millionów)
  8. Dude Perfect ($20 millionów)
  9. Logan Paul ($18 millionów)
  10. Preston ($16 millionów)

Te liczby to szacunki oparte na pomiarach przeprowadzonych od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. oraz danych pochodzących od Captiv8, SocialBlade, Pollstar i znawców branży. Warto również podkreślić, że podane kwoty to przychody, a nie zyski, czyli zarobki przed opodatkowaniem, a nie obejmują też dla agentów, prawników i menedżerów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepiej zarabiający youtuberzy 2021 roku. Forbes prezentuje listę top 10

 0