Najlepsze gry 2021 roku na Steam to... Tak, Cyberpunk 2077 też jest na liście

Najlepsze gry 2021 roku na Steam to... Tak, Cyberpunk 2077 też jest na liście

Rok 2021 dobiega końca i standardowo Valve przygotowało podsumowanie minionych 12 miesięcy, ujawniając, które gry cieszyły się największym zainteresowaniem i które przyniosły najwięcej dochodu.

Wciąż jeszcze obecny to nie był łatwy. Pandemia była ogromnym obciążeniem dla wszystkich, również dla twórców gier. Mimo wszystko deweloperzy dostarczali wysokiej jakości tytułów jak Valheim, It Takes Two, czy wysoko oceniane Marvel’s Guardians of the Galaxy. Z drugiej strony premier nie było aż tak dużo, jakbyśmy mogli sobie tego życzyć. Nawet New World od Amazon okazało się wielkim hitem i to pomimo licznych błędów. Najlepsze gry Valve umieszcza w grupie Platynowej i znalazły się w niej wspomniane New World oraz  Valheim, Destiny 2, Apex Legends, DOTA 2 i oczywiście ich własny Counter-Strike: Global Offensive. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że są to najpopularniejsze gry nie pod względem ilości graczy (o tym za chwilę), ale najbardziej dochodowe. Valve uwzględnia tu sprzedaż DLC, przychody z mikrotransakcji oraz ogólne zakupy gier z góry i łączy je w jeden wskaźnik.

Steam jak co roku dokonał podsumowania, wskazując najpopularniejsze i najlepsze gry w różnych kategoriach.

Gry na poziomie Złota to Warframe, Red Dead Redemption 2, Rust, Forza Horizon 5 i zdobywca nagrody GOTY z 2021 r. It Takes TwoCyberpunk 2077, Monster Hunter World, Civilization 6 i zremasterowana trylogia Mass Effect znalazły się na poziomie Srebrnym, a Brąz to tytuły takie jak Dyson Sphere Program, Microsoft Flight Simulator i Doom Eternal. Przechodząc do bardziej interesującej kategorii, Valve podsumowuje również najczęściej uruchamiane gry. Oczywiście są również inne kategorie jak najlepszy gry VR, czy nowości, jednak nie są one aż tak ekscytujące jak lista najlepszych z najlepszych. Nie ma tutaj podziału na złoto, czy brąz, ale gry posortowano według liczebności graczy.

Gry, które przyciągnęły ponad 200000 graczy w jednym momencie w 2021 roku to m.in. Halo Infinite i Apex Legends, a następnie Rust, New World, Cyberpunk 2077 i Valheim. Niżej mamy poziom 100000 jednoczesnych graczy, co osiągnęły takie tytuły jak Resident Evil Village, Among Us, Warframe, Naraka Bladepoint i, co zaskakujące, Team Fortress 2. Unturned, Stardew Valley i Total War: Warhammer 2 zdobyły ponad 60000 graczy, a Nioh 2, 7 Days to Die, Company of Heroes 2 i „tModLoader” Terrarii ponad 30000 graczy. Pełne podsumowanie znajdziecie pod TYM ADRESEM.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze gry 2021 roku na Steam to... Tak, Cyberpunk 2077 też jest na liście

 0