Najnowsza aktualizacja do Windowsa 10 powoduje problemy z dźwiękiem

Najnowsza aktualizacja do Windowsa 10 powoduje problemy z dźwiękiem

Użytkownicy Windowsa 10 są już przyzwyczajeni do tego, że kolejne aktualizacje powodują większe lub mniejsze problemy. Nie inaczej jest w przypadku majowych poprawek, które wywołują błąd związany z dźwiękiem. Według informacji serwisu Windows Latest chodzi głównie o update o nazwie KB5003173 opublikowany 11 maja dla wersji 20H2 i 2004. Zdaje się, że bug występuje losowo oraz jest sporadyczny, więc nie zostało nim dotkniętych wiele osób. Sytuacja nie występuje w całym systemie operacyjnym tylko w grach oraz wybranych programach, z kolei aktualizacja nie wpływa na audio odtwarzane w przeglądarkach internetowych m.in. Microsoft Edge. Problem polega na tym, że dźwięk jest ściszany, lub zwiększany i to niezależnie od ustawień użytkownika.

Aktualizacja KB5003173 do Windowsa 10 powoduje problemy z dźwiękiem w niektórych programach i grach.

Najnowsza aktualizacja do Windowsa 10 powoduje problemy z dźwiękiem

Wiemy również, że narażeni są posiadacze systemów Dolby Digital 5.1. Producent wie o problemie i pracuje nad jego eliminacją, przy okazji proponując tymczasowe rozwiązania. To nie jedyne błędy, ponieważ sam Microsoft ujawnił, że update może doprowadzić do skasowania certyfikatów oprogramowania w buildach 1809 lub nowszych. Niewielka grupa użytkowników zgłosiła ponadto spadek płynności w grach, z czego zdecydowana większość z tej grupy uruchamia produkcje w trybie pełnoekranowym, korzystając niekiedy z co najmniej dwóch monitorów. Ostatni przypadek nie stanowi zaskoczenia zważywszy, iż niejedna z wydanych w ostatnim czasie poprawek negatywnie odbijała się na płynności gier. Co ciekawe sterownik AMD po wydaniu aktualizacji do dziesiątki zaczął wywoływać pętlę niebieskich ekranów śmierci.

Chodzi o AMD SCSI Adapter 9.3.0.221, a bug dotyczy systemów z płytami głównymi AMD X570. Microsoft wycofał sterownik, aby uniknąć dalszych problemów u użytkowników, którzy nie wykonali jeszcze aktualizacji. Warto wspomnieć, że trzy wersje Windowsa 10 straciły wsparcie. Mowa o Windows 10 1909, Windows 10 1809 i Windows 10 1803. Decyzja deweloperów oznacza, że nie dostaną one już comiesięcznych aktualizacji. Zalecana jest przesiadka do najnowszych edycji, które nadal otrzymują wsparcie w tym poprawki bezpieczeństwa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza aktualizacja do Windowsa 10 powoduje problemy z dźwiękiem

 0