Nawet 64% wzrostu wydajności. Tak prezentują się wyniki testów 13. generacji Intela non-K

Nawet 64% wzrostu wydajności. Tak prezentują się wyniki testów 13. generacji Intela non-K

W sieci pojawiły się wykresy przedstawiające rezultaty testów wydajności procesorów 13. generacji Intela z zablokowanym mnożnikiem w programie Cinebench R23. Różnice względem poprzedników (12. generacji) sięgają nawet 64% w teście wielowątkowym. Wydajność pojedynczego rdzenia wzrosła maksymalnie o 10%. Nowe jednostki zadebiutują już 3 stycznia.

Intel szykuje się do wprowadzenia nowych procesorów z linii Raptor Lake. Mówi się, że Niebiescy zaprezentują układy 13. generacji z zablokowanym mnożnikiem już 3 stycznia, podczas targów CES 2023. Te jednostki będą cechować się znacznie niższym, bo 65-watowym TDP. Wraz z nimi pojawić mają się także płyty główne na chipsecie B760. Do internetu trafiły wykresy prezentujące wyniki testów wydajności pięciu z nadchodzących modeli w programie Cinebench R23. Ponadto, wszystkie te jednostki porównano z ich odpowiednikami należącymi do 12. generacji. Zestawienie pochodzi rzekomo od jednego z producentów płyt głównych.

Do internetu trafiły wykresy prezentujące rezultaty testów wydajności pięciu z nadchodzących procesorów 13. generacji Intela w programie Cinebench R23. Ogromną przewagę uzyskał Core i5-13500, który w teście wielowątkowym zdobył wynik o 64% lepszy od modelu Core i5-12500.

Należy dodać, że wszystkie procesory były zainstalowane na tej samej płycie głównej i współpracowały z tym samym zestawem pamięci operacyjnej. Nie wiadomo jednak czy do testów wykorzystano RAM w standardzie DDR4, czy DDR5. Jeśli chodzi o wyniki benchmarku jednordzeniowego, największą różnicę widać w przypadku najwydajniejszych reprezentantów. Core i9-13900 notuje 10-procentową przewagę nad Core i9-12900. Najmniej zauważalny wzrost wydajności dotyczy modelu Core i5-13500, który osiągnął wynik zaledwie o 3% lepszy od swojego poprzednika.

Największe dysproporcje odnotowano w teście wielowątkowym. Widać tutaj, że dodatkowe rdzenie robią dużą różnicę na korzyść 13. generacji. Ogromną przewagę uzyskał Core i5-13500, który zdobył wynik o 64% lepszy od modelu Core i5-12500. Wzrost osiągów jest zatem co najmniej imponujący. Pozostało więc tylko czekać na oficjalną premierę.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nawet 64% wzrostu wydajności. Tak prezentują się wyniki testów 13. generacji Intela non-K

 0