Nawet NVIDIA RTX 2080Ti ma problem z Crysis Remastered. W rozdzielczości FullHD osiąga tylko 38 fps

Nawet NVIDIA RTX 2080Ti ma problem z Crysis Remastered. W rozdzielczości FullHD osiąga tylko 38 fps

Podczas wczorajszej transmisji na żywo Crytek przeprowadził testy wydajności nadchodzącego Crysis Remastered na PC. Aby zmierzyć wydajność gry, Crytek użył zestawu z procesorem AMD Ryzen 7 2700X, sparowanego z 16 GB pamięci RAM i kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX. Nie podano dokładnie jaka to karta graficzna, ale około 28 minuty można usłyszeć, jak pracownicy Crytek mówią, że jest to NVIDIA RTX 2080Ti. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak pierwszy Crysis, również i odświeżony Crysis Remastered będzie naprawdę wymagającą grą. Tytuł ten działała ze średnią 38 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1080p na bardzo wysokich ustawieniach, korzystając z karty NVIDIA GeForce RTX 2080Ti. Od razu trzeba tu zaznaczyć, że ustawienia wysokie nie są najwyższymi, które nazwano "Can it Run Crysis?", co oznacza, że gra będzie działać jeszcze gorzej na maksymalnych ustawieniach i to zaledwie w FullHD.

Crysis Remastered będzie naprawdę wymagającą pozycją pod względem wydajności, podobnie jak oryginał. Czy jednak jest to uzasadnione jakością wizualną samej gry?

W chwili obecnej nie wiemy jak potężnego GPU potrzebuje Crysis Remastered do komfortowego grania w 1440p przy 60 klatkach na sekundę i z ustawieniami "Can it Run Crysis?". Ponieważ RTX 2080Ti oferuje tylko 38 klatek na sekundę przy 1080p i bardzo wysokich ustawieniach grafiki, możemy bezpiecznie założyć, że nawet RTX 3080 nie będzie w stanie zbliżyć się do 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1440p i bardzo wysokich ustawieniach. Dobra wiadomość jest taka, że ​​gra ma rozbudowaną ilość ustawień graficznych, więc gracze na komputerach PC będą mogli obniżyć jakość ray tracingu w celu dalszej poprawy wydajności. 

Crytek ujawnił również, że Crysis Remastered nie będzie dostępny z obsługą DLSS 2.0. Zespół planuje dodać wsparcie dla tej technologii za pośrednictwem aktualizacji już po premierze gry. Nie wiadomo również jak dotąd jak gra będzie działać z API Vulkan, bo obecne testy przeprowadzono przy użyciu DX11 z Vulkan VKRay. Możliwe, że Vulkan zapewni skok wydajności, jednak póki co są to tylko domysły. Crysis Remastered ukaże się 18 września i będzie dostępny wyłącznie w  Epic Games Store.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nawet NVIDIA RTX 2080Ti ma problem z Crysis Remastered. W rozdzielczości FullHD osiąga tylko 38 fps

 0