NEONET jednak nie zostanie zamknięty? Rusza postępowanie sanacyjne

NEONET jednak nie zostanie zamknięty? Rusza postępowanie sanacyjne

Ostatnio pisaliśmy o zamknięciu sklepu NEONET. Sytuacja nie jest jednak taka prosta, jak się wydawało i wychodzi na to, iż do likwidacji sklepu internetowego z elektroniką jednak nie dojdzie.

Kilka dni temu gruchnęła wieść o likwidacji popularnego sklepu internetowego NEONET, a powodem było złożenie do sądu wniosku o upadłość. Ten wpisano do repertorium Krajowego Rejestru Zadłużonych 30 listopada. Teraz okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta. Według serwisu Wirtualne Media, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu otworzył w piątek postępowanie sanacyjne, co oznacza, że nie rozpatrzono wcale wniosku o upadłość. Warto zaznaczyć, iż NEONET złożył taki wniosek na wszelki wypadek.

NEONET jednak nie zostanie zamknięty. Przynajmniej na razie. Firma przeprowadzi restrukturyzację.

NEONET jednak nie zostanie zamknięty? Rusza postępowanie sanacyjne

Sąd zdecydował też, że firmą będą mogły dalej zarządzać obecni właściciele. NEONET przynajmniej zgodnie z obecnym planem nie upadnie, zaś działanie ma na celu utrzymanie sklepu przy życiu, nie doprowadzenie do jego końca. Spółka przejdzie restrukturyzację, która ma umożliwić dalsze prowadzenie działalności gospodarczej. Elektromarket spłaci wierzycieli.

W ramach sanacji „nastąpi reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku”. W związku z postępowaniem sanacyjnym klienci nie odczują żadnych trudności z realizacją zakupów. Jak argumentuje przedsiębiorstwo wniosek jest odpowiedzią na odpowiedź na problemy płynnościowe spółki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NEONET jednak nie zostanie zamknięty? Rusza postępowanie sanacyjne

 0