NetEase inwestuje w Quantic Dream. Studio porzuca ekskluzywność gier na PS4

NetEase inwestuje w Quantic Dream. Studio porzuca ekskluzywność gier na PS4

Quantic Dream, czyli autorów m.in. Heavy Rain, Beyond: Two Souls oraz ubiegłorocznego Detroit: Become Human, czekają w najbliższym czasie spore zmiany. Utytułowane studio potwierdziło, że przestanie produkować gry wyłącznie na PlayStation 4, a jego przyszłe projekty pojawią się także na innych platformach sprzętowych. Zmiana dotychczasowego sposobu działania wynika w głównej mierze z faktu wykupienia mniejszościowego pakietu akcji przez NetEase Games, będącego jedną z największych chińskich firm zajmujących się grami online (ekipa odpowiada też za powstanie mobilnego Diablo Immortal). W wywiadzie dla serwisu Variety dotychczasowy dyrektor kreatywny Quantic Dream, David Cage, przyznał, że najważniejsze osoby zachowają swoje stanowiska z kolei w studiu obędzie się bez rewolucji.

NetEase, które odpowiada za powstanie mobilnego Diablo Immortal, wykupiło mniejszościowy pakiet akcji w Quantic Dream. Studio zapowiedziało z kolei, że przestanie tworzyć gry wyłącznie na PlayStation.

„Nie będzie żadnych zmian w zarządzaniu spółką, ponieważ celem działań NetEase jest wejście z nami w znaczący układ partnerski" — stwierdził David Cage, dodając przy okazji, że inwestycja zostanie wykorzystana do wsparcia nowej wizji przedsiębiorstwa, które tak jak wspominaliśmy odchodzi od tworzenia gier wyłącznie na jedną konsolę. Cage potwierdził również, że deweloperzy pracują nad nową marką mającą trafić do wielu odbiorców na całym świecie. Nie jest jasne, o czym ma być ów tytuł ani na jakie konkretnie platformy trafi, aczkolwiek spekuluje się, że oprócz PC będą to next-geny. Przy okazji warto wspomnieć, że przeszłość Quantic Dream to nie tylko same pozytywy, bo studio spotkało się choćby z pozwem wniesionym do sądu przez byłego pracownika, który zarzucał dawnym przełożonym skandaliczne warunki pracy.

NetEase inwestuje w Quantic Dream. Studio porzuca ekskluzywność gier na PS4 Detroit: Become Human - recenzja gry

Przedstawiciel NetEase, Simon Zhu, przyznał, że był świadomy przytoczonych zarzutów, ale nie przeszkodziły one w zapoczątkowaniu nowej współpracy. „Firmy naszego pokroju nie podejmują pochopnych decyzji inwestycyjnych, a my oczywiście staraliśmy się analizować wszelkie aspekty związane z Quantic Dream, w szczególności kulturę panującą w studiu, gdyż jest to dla nas bardzo ważny element. Mieliśmy okazję spędzić czas z członkami zespołu deweloperskiego, poznać ich od środka i nie dostrzegliśmy nic, co wskazywałoby na zarzuty publikowane przez pewną prasę” - powiedział Zhu. Cóż, dzięki zmianie koncepcji o jakości gier autorów Heavy Rain przekonają się nie tylko właściciele PlayStation, ale także innego sprzętu - oby było warto czekać na nową grę studia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NetEase inwestuje w Quantic Dream. Studio porzuca ekskluzywność gier na PS4

 0