Netflix może dokonać zmiany, która nie spodoba się wielu użytkownikom

Netflix może dokonać zmiany, która nie spodoba się wielu użytkownikom

Netflix może skończyć z wydawaniem seriali i programów na raz co nie spodoba się osobom uprawiającym tzw. binge watching, czyli oglądanie odcinka za odcinkiem.

Netflix wydaje wszystkie odcinki danego sezonu w momencie premiery i jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie musimy czekać tydzień na kolejny epizod. Taki model pasuje szczególnie użytkownikom uprawiającym tzw. binge watching polegający na oglądaniu odcinka za odcinkiem. Niestety nadchodzą zmiany i Netflix zamierza zrezygnować z dotychczasowego modelu udostępniania seriali na raz. Jeżeli zmiana wejdzie w życie, na następny odcinek będziemy czekać zapewne tydzień. W przypadku zakończenia epizodu w ciekawym momencie będzie to dość trudna sytuacja do zniesienia.

Netflix rozważa wydawanie odcinków seriali i programów co tydzień.

Netflix może dokonać zmiany, która nie spodoba się wielu użytkownikom

Warto wspomnieć, że Netflix częściowo eksperymentuje z takim modelem dystrybucji, przykładowo ostatni sezon Stranger Things podzielono na dwie części, a na ostatnią trzeba było nieco poczekać. Dyrektor generalny Netflix, Reed Hastings, który wcześniej był sceptyczny odnośnie tego pomysłu, teraz podobno zmienił zdanie i skłania się ku zmianie. Disney+, HBO Max, Apple TV+ i Amazon Prime Video wydają odcinki programów czy seriali co tydzień np. Marvela, Gwiezdne Wojny, Władcę Pierścieni czy Grę o Tron.

Netflix ma natomiast filmy dokumentalne, a także reality i talk show, w których wszystkie cotygodniowe odcinki są wydawane – więc zdecydowanie istnieje już precedens dotyczący zmiany strategii wydawniczej. Teraz ma to dotyczyć większości jeżeli nie wszystkich produkcji udostępnianych na Netflixie. Uważacie, że publikowanie odcinków raz na tydzień to dobre rozwiązanie czy wolicie oglądać cały sezon na jedno posiedzenie?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix może dokonać zmiany, która nie spodoba się wielu użytkownikom

 0