Anonymous przyznaje się do zakorkowania ruchliwej dzielnicy Moskwy

Anonymous przyznaje się do zakorkowania ruchliwej dzielnicy Moskwy

W czwartek rano ruchliwa dzielnica Moskwy została zakorkowana w stopniu, jakiego jeszcze nigdy nie doświadczono w tym miejscu. The Verge informuje, że hakerzy wykorzystali rosyjską aplikację Yandex Taxi, aby zamówić przejazd u dziesiątek kierowców na Prospekt Kutuzowski, jedną z głównych arterii miasta. To spowodowało zatrzymanie ruchu na części i tak już zatłoczonej ulicy na około 40 minut.

„Rano 1 września Yandex Taxi doznało próby zakłócenia usługi przez hakerów — kilkudziesięciu kierowców otrzymało masowe zamówienia do dzielnicy Fili w Moskwie” – powiedział rzecznik Yandex. W osobnym oświadczeniu udostępnionym rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej TASS, Yandex poinformował, że przerobił swój algorytm routingu po ataku, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości. Wydarzenie to jest jednym z pierwszych znanych przypadków wykorzystywania przez hakerów aplikacji umożliwiającej przejazdy do tworzenia korków.

Hakerzy wykorzystali rosyjską aplikację Yandex Taxi, aby zamówić przejazd u dziesiątek kierowców w tym samym czasie.

Anonymous przyznaje się do zakorkowania ruchliwej dzielnicy Moskwy

Kilka kont na Twitterze twierdzących, że są powiązani z Anonymous, twierdzi, że za atakiem stoi właśnie ten kolektyw haktywistów. W piątek jedno z kont Anonymous przyznało, że grupa współpracowała z IT Army of Ukraine, organizacją ochotniczą utworzoną na początku wojny, aby przeprowadzić ten atak.

Anonymous wcześniej przyznało się do cyberataku, który spowodował usunięcie wielu rosyjskich stron rządowych, w tym należących do Kremla i Ministerstwa Obrony. „W obliczu serii ataków, przez które Ukraina cierpi z powodu rosyjskiego dyktatora Władimira Putina, nie mogliśmy nie wspierać narodu ukraińskiego” – powiedziała wówczas grupa.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Anonymous przyznaje się do zakorkowania ruchliwej dzielnicy Moskwy

 0