Amazon opóźnia wystawianie recenzji serialu Lord of the Rings: The Rings of Power

Amazon opóźnia wystawianie recenzji serialu Lord of the Rings: The Rings of Power

Warty miliardów dolarów serial fantasy Lord of the Rings: The Rings of Power jest szeroko krytykowany przez fanów twórczości Tolkiena, przez co Amazon wprowadza cenzurę publikowanych recenzji od widzów.

Zaledwie dzień po premierze dwóch pierwszych odcinków w Prime Video, w Rotten Tomatoes, serial ma średni wynik wystawiony od widzów na poziomie zaledwie 37%. Recenzje w samym Amazonie zostały zawieszone, a firma tłumaczy się koniecznością „wyplenienia trolli”, co sugeruje, że krytyka widowiska, oskarżanego przez niektórych o niszczenie wizji stworzonej przez JRR Tolkiena, nie jest uznawana przez producentów. Dla porównania, serial ma średni wynik 83% na Rotten Tomatoes od krytyków.

Amazon wprowadza cenzurę recenzji Lord of the Rings: The Rings of Power. Opinie na temat serialu pojawiać się będą na platformie po 72 godzinach, by móc wyłapać "trolli" oraz niepochlebne komentarze.

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób The Rings of Power radzi sobie z własnym ekosystemem recenzji użytkowników Amazona, ponieważ firma podjęła niezwykły krok, zawieszając oceny użytkowników w portalu.  Wygląda na to, że Amazon za wszelką cenę próbuje chronić się przed zalewem niekorzystnych recenzji w stosunku do produkcji, której koszt podobno przekroczył 1 miliard dolarów. The Hollywood Reporter, który powołuje się na źródło w Amazonie, twierdzi, że recenzje serialu zostały zawieszone i są przetrzymywane przez 72 godziny, aby cenzorzy mieli czas na wyłapanie „trolli” i upewnić się, że wszystkie recenzje są zgodne z narracją firmy.

W serwisie IMDB, który również jest własnością Amazona, oceny nie są tak złe, jak na Rotten Tomatoes, średnio 6,1 na 10. Jednak większość recenzji przyznaje najlepszy możliwy wynik - 10, lub najgorszy - 1, co sugeruje, że seriale jest „bombardowany recenzjami” zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi. Wiele osób twierdzi, że działania Amazona mają uniemożliwić narzekania na różnorodność rasową w serialu, jednak wbrew pozorom, to wcale nie różnorodność jest najczęściej krytykowana i choć wszyscy zgadzają się co do niesamowitej oprawy audiowizualnej serialu, to ogrom użytkowników narzeka choćby na drewniane aktorstwo.

 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amazon opóźnia wystawianie recenzji serialu Lord of the Rings: The Rings of Power

 0