Rekordowo niskie ceny kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 3000

Rekordowo niskie ceny kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 3000

W związku ze zbliżającą się premierą kolejnej generacji kart graficznych NVIDII, ceny obecnie dostępnych układów z linii RTX 3000 uległy znaczącym obniżkom. Wygląda na to, że sprzedawcy detaliczni zaczęli wyprzedaż "starszych" modeli, aby zrobić miejsce na nowości. Flagowego RTX 3090 Ti nabędziemy teraz nawet za 1099 dolarów. RTX 3090 wyceniono po obniżkach na 959 dolarów.

Wygląda na to, że większość sprzedawców detalicznych chce teraz jak najszybciej pozbyć się zapasów kart graficznych z serii RTX 3000, aby przygotować się na dostawy kolejnej generacji. W związku z tym, wiele sklepów przygotowało dla swoich klientów niemałe obniżki. Znaczący spadek cen odnotowują przede wszystkim flagowe modele, ponieważ to właśnie one w pierwszej kolejności będą zastąpione nowymi układami Ada Lovelace. Jak zauważył portal VideoCardz, wycena poszczególnych kart uległa zmianie nawet o kilkaset dolarów. Dla przykładu, flagowego RTX 3090 Ti kupimy już nawet za 1099 dolarów. Model bez dopisku Ti dostępny jest z kolei za kwotę rzędu 959 dolarów. Warto przypomnieć, że jeszcze do niedawna układy RTX 3090 Ti były sprzedawane za 1149 USD.

Ceny kart graficznych z serii GeForce RTX 3000 lecą na łeb na szyję. Flagowe modele dostępne są już nawet poniżej 1000 dolarów.

RTX 3090 Newegg

Źródło: Newegg

 
RTX 3090 Amazon

Źródło: Amazon

 
RTX 3080 Ti BestBuy

Źródło: BestBuy

 

Znaczących obniżek doczekał się także RTX 3080 Ti, który jest wyceniany na 739 USD w jednym z zagranicznych sklepów. Jak już zostało wspomniane, obecnie, za niższą kwotę nabędziemy przede wszystkim najwydajniejsze modele, podczas gdy karty ze średniego oraz niskiego segmentu oferowane są w dość standardowych cenach. Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy, że AMD także zdecyduje się na większe cięcia w celu jak najszybszej sprzedaży GPU.

Nie ważne zatem, na którego producenta macie zamiar postawić, kwota, jaką przyjdzie wam zapłacić za wydajniejsze modele powinna być znacznie niższa niż jeszcze jakiś czas temu. Tak agresywna polityka cenowa może nam sugerować, że NVIDIA oraz AMD szykują coś naprawdę rewolucyjnego, skoro za tak bardzo starają się wyprzedać zapasy obecnej generacji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rekordowo niskie ceny kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 3000

 0