Aplikacja społecznościowa Donalda Trumpa zablokowana w Google Play. Czym podpadło Truth Social?

Aplikacja społecznościowa Donalda Trumpa zablokowana w Google Play. Czym podpadło Truth Social?

Google blokuje Truth Social, aplikację społecznościową byłego prezydenta Donalda Trumpa, która nie jest dostępna w sklepie z aplikacjami Google Play na Androida. Powodem decyzji jest brak jednej z funkcji, co akurat jest jednym z ważniejszych punktów zasad działania Truth.

W październiku zeszłego roku Trump postanowił stworzyć własną, podobną do Twittera stronę społecznościową, którą nazywa Truth Social. Jest to m.in. reakcja na zablokowanie jego konta na Twitterze. Współzałożyciel Twittera i były dyrektor generalny Jack Dorsey mówi teraz, że taka blokada nie powinna mieć miejsca, a Elon Musk zapowiadał przywrócenie konta Trumpa, gdy przejmie Twittera. W tym temacie, póki co niewiele się jednak dzieje, a były prezydent USA skupia się na swojej platformie, która, choć bez przeszkód funkcjonuje w sklepie App Store dla użytkowników iOS, to nie jest dostępna w Google Play. Truth ma największą popularność w USA, gdzie blisko połowa użytkowników korzysta właśnie z Androida. Brak aplikacji w oficjalnym sklepie będzie dla wielu z nich ogromną przeszkodą, a sam Trump może stracić dojście do nowych użytkowników.

Google oznajmiło, że Truth Social - aplikacja Donalda Trumpa nie będzie dostępna w Google, jeśli platforma nie wprowadzi moderacji treści dodawanych przez użytkowników. Ostrzeżenie o treściach wrażliwych dla Google to za mało - firma jako warunek stawia usuwanie niektórych treści.

Truth z założenia ma być aplikacją promującą swobodę wypowiedzi. Google twierdzi jednak, że aplikacja nie posiada metody moderowania treści użytkownika, co narusza warunki sklepu Play. W opublikowanym wczoraj oświadczeniu Google powiedziało: „19 sierpnia powiadomiliśmy Truth Social o kilku naruszeniach standardowych zasad w ich obecnym zgłoszeniu aplikacji i powtórzyliśmy, że posiadanie skutecznych systemów do moderowania treści generowanych przez użytkowników jest elementem naszego regulaminu dla dowolnej aplikacji, która chce być dostępna w Google Play."

Źródło, które rozmawiało z Axios, dodało, że obawy Google są związane z „fizycznymi zagrożeniami i podżeganiem do przemocy”. Rzecznik Google powiedział również, że Truth Social „pracuje nad rozwiązaniem tych problemów”. Axios zauważa, że ​​chociaż Truth Social ma baner z napisem „treści wrażliwe”, który jest umieszczany przed niektórymi postami i brzmi: „Ta treść może nie być odpowiednia dla wszystkich odbiorców”, to problemem jest, że treści - takie jak te nawołujące do przemocy - pozostają na platformie.

Donald Trump ma około 4 milionów obserwujących na Truth Social, co jest stosunkowo niewielką liczbą  w porównaniu do 88 milionów, które śledziły go na Twitterze. Platforma będzie miała trudności z dalszym zdobywaniem popularności, jeśli 44% użytkowników smartfonów w USA nie będzie miało do niej dostępu. Użytkownicy iPhone'a mogą pobrać aplikację z App Store, gdzie obecnie zajmuje 19. miejsce wśród bezpłatnych aplikacji społecznościowych na iPhone'a.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aplikacja społecznościowa Donalda Trumpa zablokowana w Google Play. Czym podpadło Truth Social?

 0