Intel Arc A380 przetestowany w 50 grach. Wygląda to całkiem nieźle

Intel Arc A380 przetestowany w 50 grach. Wygląda to całkiem nieźle

Do sieci trafiły testy karty graficznej Intel Arc A380 w aż 50 tytułach. Pomiary na tak dużą skalę miały jednak na celu przedstawić kompatybilność układu niebieskich z poszczególnymi produkcjami. GPU przetestowano pod kątem zgodności z grami wydanymi w latach 1999-2022. W znacznej większości nie ma problemów, jednak na liście pojawił się jeden tytuł, którego uruchomienie nie było możliwe.

Za pośrednictwem portalu VideoCardz dowiedzieliśmy się o testach karty graficznej Intel Arc A380 na dużą skalę. Serwis PC Games Hardware przygotował zestawienie 50 tytułów. W trakcie sprawdzania możliwości budżetowej propozycji Intela nie skupiono się na wydajności, a na kompatybilności z poszczególnymi tytułami. GPU przetestowano pod kątem zgodności z produkcjami wydanymi w latach 1999-2022. Intel ma problemy z grami, które nie wykorzystują najnowszych interfejsów API, takich jak DirectX 12, czy Vulkan. Wiemy także, iż firma będzie pracować nad optymalizacją w kwestii wydajności serii Arc dla interfejsów API DX9 oraz DX11. Wydana 19 sierpnia aktualizacja sterowników Intela wyeliminował wiele problemów z kompatybilnością, jednak wciąż jest wiele do poprawy.

Karta graficzna Intel Arc A380 została przetestowana w 50 grach. Skupiono się jednak na zgodności z różnymi tytułami wydanymi w latach 1999-2022. Uruchomienie większości gier nie stanowiło problemu.

Intel Arc A380 w 50 grach

Źródło: PC Games Hardware

Jeszcze niedawno informowaliśmy o świetnym działaniu Arc A380 w pierwszym Crysis, który korzysta z API DirectX 10. Jak wskazują testy PC Games Hardware, propozycja Intela była w stanie bezproblemowo obsłużyć znaczną większość testowanych produkcji. Należą do nich chociażby Half-Life 2, działający pod kontrolą DX9, czy Gothic 2, wykorzystujący DX8 (!).

Oczywiście nie zabrakło także gier, które wykazywały pewne problemy. Co ciekawe większość z nich opiera się na nowszych API. Tylko jedna z 50 gier w ogóle się nie uruchomiła (Max Payne 2). Wygląda na to, że nie ma tragedii jeśli chodzi o zgodność sterowników Intela ze znaczną częścią tytułów. Należy pamiętać, że niebiescy cały czas dokładają wszelkich starań, aby dopracować swoje oprogramowanie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Arc A380 przetestowany w 50 grach. Wygląda to całkiem nieźle

 0