Pakistan grozi odcięciem dysydentów od biometrycznego systemu cyfrowej identyfikacji

Pakistan grozi odcięciem dysydentów od biometrycznego systemu cyfrowej identyfikacji

Pakistański minister spraw wewnętrznych Rana Sanaullah Khan ostrzegł zwolenników niedawno usuniętego premiera Imrana Khana, którego zachowanie można uznać za „nękanie i zastraszanie”, że mogą zostać zablokowane ich aplikacje do identyfikacji biometrycznej.

Klimat polityczny w Pakistanie jest napięty, zwolennicy Khana grożą „przejęciem władzy” i nękają pracowników rządowych. Rząd grozi teraz, że osoby zaangażowane w nielegalne działania będą miały zablokowaną elektroniczną biometryczną narodową kartę tożsamości (CNIC). CNIC są używane do uzyskiwania dostępu do kont bankowych, usług rządowych i rejestracji kart SIM, a także wielu rutynowych spraw. Zablokowany CNIC oznacza, że ​​oskarżony nie tylko nie będzie mógł obsługiwać swoich rachunków bankowych, ale także nie będzie mógł skorzystać z żadnej placówki, w której zaangażowana jest weryfikacja biometryczna. Zablokowanie takiego cyfrowego dowodu tożsamości może znacznie utrudnić życie. Do tego dochodzi blokada paszportu, co wiąże się z brakiem możliwości opuszczenia kraju.

Cyfrowy biometryczny dowód Digital ID może służyć również jako narzędzie nacisku. Osoby przeciwne pakistańskiemu rządowi mogą mieć zablokowaną kartę tożsamości, przez co nie dostaną się do rachunku bankowego i nie załatwią żadnej sprawy, gdzie wymagana jest identyfikacja biometryczna.

Zwolennicy Khana również mogą zostać aresztowani, powiedział minister spraw wewnętrznych. Na Twitterze minister zachęcał ludzi do wysyłania do agencji zajmującej się cyberprzestępstwami filmów, na których można zidentyfikować zwolenników Khana.

Tymczasem stacjom telewizyjnym zabroniono transmitowania przemówień Khana na żywo. Były premier oskarżył rząd o cenzurę za tymczasowe zablokowanie serwisu YouTube w niedzielę podczas przemówienia na wiecu politycznym.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pakistan grozi odcięciem dysydentów od biometrycznego systemu cyfrowej identyfikacji

 0