Będzie jeszcze taniej. Producenci szykują większe obniżki cen kart graficznych

Będzie jeszcze taniej. Producenci szykują większe obniżki cen kart graficznych

W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że NVIDIA przygotowuje kolejne obniżki cen procesorów graficznych dla swoich partnerów. Teraz dochodzą nas słuchy, że zarówno AMD, jak i NVIDIA, zdecydują się na kolejne, jeszcze większe cięcia cen, ponieważ dotychczasowe nie przełożyły się jeszcze na szybsze upłynnienia zapasów magazynowych. 

Najnowsze informacje pochodzą od chińskiego portalu MyDrivers, który powołuje się na swoje branżowe źródła na Tajwanie i duży tajwański serwis Taiwanese Economic. Wynika z nich, że obecne obniżki cen nie pozwoliły upłynnić zapasów takim tempie, na jakie liczyli AMD i NVIDIA oraz ich partnerzy. W związku z tym nadchodzi druga runda obniżek cen, które mają być większe niż te, które widzieliśmy do tej pory w przypadku kart graficznych obecnej generacji. 

Obecne obniżki cen podobno nie pozwoliły upłynnić zapasów takim tempie, na jakie liczyli AMD i NVIDIA oraz ich partnerzy.

Ceny kart graficznych w Polsce

Nowe obniżki cen mają nastąpić we wrześniu i będą głównie obejmować istniejące zapasy. NVIDIA i AMD poprosiły swoich partnerów, zarówno producentów grafik, jak i sprzedawców, o upłynnienie nadmiarowych zapasów GPU, aby zrobić miejsce dla następnej generacji. NVIDIA już pracuje nad wyczyszczeniem swoich GPU, a CEO firmy, Jensen Huang, oświadczył, że zamierzają tego dokonać w ciągu najbliższych kilku kwartałów.
Oczekuje się, że sytuacja nadwyżek zapasów nie ulegnie drastycznej poprawie do 2023 roku, biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną i ogólnie niższy popyt w segmencie komputerów PC. Co więcej, z powodu zalewu kart pokoparkowych, które powodują, że na rynek trafi wiele używanych grafik sprzedawanych w atrakcyjnych cenach, konsumenci nie mają powodu, aby kupować nowe karty na tak późnym etapie ich cyklu życia. Poprzednie obniżki cen są już widoczne na różnych modelach od AMD i NVIDIA (choć akurat w Polsce różnie z tym bywa), ale osoby, które chcą kupić nową kartę graficzną obecnej generacji, powinny poczekać do przyszłego miesiąca, kiedy to w życie wejdą kolejne przeceny.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Będzie jeszcze taniej. Producenci szykują większe obniżki cen kart graficznych

 0