Netflix wprowadza w Polsce kody weryfikujące dostęp. Handlarze kontami będą mieli spory problem

Netflix wprowadza w Polsce kody weryfikujące dostęp. Handlarze kontami będą mieli spory problem

Od dawna słyszymy, że Netflix przymierza się do ukrócenia niezgodnego z regulaminem platformy procederu, polegającego na współdzieleniu konta z osobami spoza gospodarstwa domowego. Netflix w niektórych krajach rozpoczął już jakiś czas temu wdrażanie dodatkowej weryfikacji, która wymaga przepisania specjalnego kodu podczas uruchamiania Netflixa na nowym urządzeniu? Skąd wziąć owy kod? Jest on przesyłany ma adres email, bądź na numer telefonu, na które założono dane konto. Od teraz przy dodawaniu kolejnego urządzenia, użytkownikowi wyświetli się powiadomienie o konieczności weryfikacji, co ma potwierdzić, że jest on faktycznie właścicielem konta.

Netflix rozpoczął weryfikację konta przy dodawaniu nowego urządzenia również w Polsce, co mocno utrudni działanie handlarzom kontami.

Netfli wprowadził całkiem sprytne rozwiązanie, które może okazać się całkiem skuteczne w przypadku handlarzy kontami w internecie. O ile członkowie jednej rodziny, czy nawet znajomi z pracy, którzy dzielą się dostępem do konta utrzymują przeważnie mniejszy lub większy kontakt, co pozwoli na przesyłanie sobie kodów, to handlarze będą mieli problem. Gdy na pocztę przychodzi powiadomienie o nowym logowaniu z kodem weryfikacyjnym, nie ma w wiadomości żadnej informacji o tym, kto i z jakiego urządzenia próbuje się zalogować. Przykładowo sprzedajemy dostęp do konta 5 różnym osobom, dostajemy 5 kodów weryfikacyjnych - który wysłać komu? Netflix od razu wyłapie nieuczciwych. 

Oczywiście handlarze szybko znajdą i na to sposób, chociażby sprzedając dostępy do kont w odstępach czasu. Inni, którzy wykupują dostęp ze znajomymi będą zakładali osobnego maila w tym celu, do którego dostęp będzie miała cała grupa, bądź wiadomości będą przekazywane. Netflix nie zablokuje i nie wyeliminuje sprzedaży dostępu do kont, ale swoim działaniem może uprzykrzyć życie sprzedawcom "slotów". Nie wiadomo jak często będzie pojawiać się plansza, podobnie nie jest znany okres, po którym ponownie pojawi siękoniecznośc weryfikacji, gdy odłożymy ją w czasie (tak - jest taka opcja).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix wprowadza w Polsce kody weryfikujące dostęp. Handlarze kontami będą mieli spory problem

 0