New Shepard od Blue Origin wystartuje ponownie w sierpniu. Kto tym razem znajdzie się na pokładzie?

New Shepard od Blue Origin wystartuje ponownie w sierpniu. Kto tym razem znajdzie się na pokładzie?

Blue Origin, którego założycielem jest Jeff Bezos, ponownie wystrzeli rakietę New Shepard, która dotrze do krawędzi kosmosu. Podczas lotu w kosmos zajrzy sześciu pasażerów różnej narodowości i wieku. Start rakiety nastąpi za kilka dni.

Blue Origin rozpocznie szóstą misję załogową z astronautami w rakiecie New Shepard. Data startu zaplanowana jest na 4 sierpnia, czyli dokładnie dwa miesiące od ostatniego startu New Shepard. Trzeba jednak pamiętać, że loty w kosmos z tą firmą to tylko krótkie skoki ponad granicę, która koncepcyjnie oddziela ziemską atmosferę od kosmosu.  Rakieta New Shepard wykonała już 21 startów, więc sierpniowa misja nosi oznaczenie NS-22.

Blue Origin już 22 raz wystrzeli rakietę New Shepard w kosmos, a właściwie na jego skraj. Na pokładzie znajdzie się 6 chętnych (i bogatych) śmiałków.

Na pokładzie znajdą się inżynier Sara Sabry, która będzie pierwszą kobietą-astronautą z Egiptu, przedsiębiorca Mário Ferreira, który również po raz pierwszy będzie reprezentował Portugalię w kosmosie. Oprócz noch w misji uczestniczy Vanessa O'Brian - pierwszą kobieta, która podbiła Mount Everest, odważy la się zajrzeć do głębinowego rowu Challengera i przekroczy linię Kármána, umowną granica pomiędzy atmosferą Ziemi i przestrzenią kosmiczną przebiegająca na wysokości 100 km n.p.m

Na pokładzie statku znajdą się także Coby Cotton, współzałożyciel komediowego kanału YouTube Dude Perfect, a także dyrektor ds. telekomunikacji Steve Young. Ostatnim, szóstym pasażerem będzie Clint Kelly III, który stoi za projektem DARPA, który rozpoczął się w latach 80. XX wieku i pomógł opracować podstawy technologiczne dla nowoczesnych samochodów autonomicznych.

Zobacz także: 

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: New Shepard od Blue Origin wystartuje ponownie w sierpniu. Kto tym razem znajdzie się na pokładzie?

 0