Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 44. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 44. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia o rezygnacji z przejęcia firmy ARM przez NVIDIĘ. Producent kart graficznych z serii GeForce zamierzał wykupić podmiot, który posiada prawa do architektury oraz własności intelektualnej stanowiących klucz do niemal każdego chipa stosowanego w smartfonach, tabletach więc mielibyśmy do czynienia z jedną z większych transakcji w historii branży technologicznej. Takie działanie nie spodobało się innym przedsiębiorstwom technologicznym, którzy dążyli do jego zablokowania.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Przyniosło to efekt, ponieważ NVIDIA zrezygnowała z ogłoszonego we wrześniu 2020 roku zakupu samego ARM i najpewniej przeznaczy do 1,25 miliarda dolarów na właściciela ARM, czyli SoftBank. Dla wszystkich osób oczekujących rychłej premiery kart graficznych Intel Arc Alchemist mamy smutną wiadomość, otóż GPU zaliczą opóźnienie. Jak twierdzi Moore's Law Is Dead, Intel przesunie premierę swojej nowej linii samodzielnych kart graficznych Arc Alchemist na drugi kwartał tego roku. Niebiescy chcieliby zagwarantować konsumentom możliwość zakupu kart graficznych w rozsądnych cenach, o które w obecnie ciężko. Oznacza to konieczność posiada odpowiednio dużych zapasów tych produktów. Ponad tydzień temu w sieci pojawiła się niepokojąca informacja o wycofaniu Facebooka oraz Instagrama z Europy co jest podyktowane europejskimi przepisami o przetwarzaniu danych osobowych.

Do sprawy odniosła się Meta zarządzająca Facebookiem, która stwierdziła, iż nie ma planów zamknięcia usług w Europie. Tymczasem gracze Battlefielda 2042 mają dość i żądają od Electronic Arts zwrotu za grę. Nie jest tajemnicą, że nowy BF zawiódł fanów nie tylko ze względu na przesunięty premierowy sezon, ale również błędy techniczne czy słabszą optymalizację. Powstała specjalna petycja, w której gracze chcą zwrotu pieniędzy.  Jej autorzy zarzucają Electronic Arts, iż wydanie Battlefielda 2042 w takim stanie było "kpiną z każdego klienta, który nabył tę produkcję i wydał 70 USD z powodu kłamliwej reklamy".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 44. Sprawdź co Cię ominęło

 0