Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 95. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 95. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. Pamiętacie mem o Xboxie Series X, według którego konsola przypomina lodówkę? Microsoft wziął żarty internautów na poważnie i jakiś czas temu wyprodukowano mini lodówkę designem wzorowaną na konsoli, a teraz do sklepów może trafić... toster. Choć sam gigant z Redmond raczej nie ma z nim nic wspólnego. Za projekt tostera podobno odpowiada zewnętrzna firma więc pytanie, jak chce wypuścić ów produkt na rynek, bez pozwolenia? Otóż według Xbox Squad urządzenie będzie licencjonowane i zadebiutuje bieżącym roku, lecz konkretnej daty nie znamy. Cena? 60 euro za opiekanie w tosterze Xbox Series.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

W internecie pojawiły się testy procesora AMD Ryzen 9 7900X3D. CPU notuje wyższą wydajność w aplikacjach oraz grach od poprzednika, z kolei korzyści z zastosowania pamięci podręcznej 3D V-Cache zaobserwować można jednak w grach wideo. Tutaj faktycznie Ryzen 9 7900X3D jest wyraźnie wydajniejszy od swojego odpowiednika bez dopisku 3D. Zaletą nowej jednostki wydaje się pobór prądu, która zdaniem Gamers Nexus, pobiera jedynie 120 W, czyli tyle samo co Ryzen 9 5950X. Warto zaznaczyć, iż wersja bez 3D w nazwie w tym samym teście pobierała już niecałe 200 W. Tymczasem SkatterBencher opublikował obszerny artykuł o podkręcaniu nowego flagowego CPU AMD, czyli Ryzena 9 7950X3D, natomiast der8auer nie marnował czasu i od razu zabrał się za skalpowanie układu Zen 4 z pamięcią podręczną 3D V-Cache.

Intel sprzedaje karty graficzne Arc A750 i A770 od połowy października w cenie 290 USD i 330 USD za modele 8 GB i 350 USD za A770 Limited Edition z 16 GB. Jednak dopiero w ciągu ostatnich tygodni układy graficzne Niebieskich stały się łatwiej dostępne w Europie i ciężko nie odnieść wrażenia, że producent zalewa nimi Stary Kontynent. Czy jest taniej? Sklepy, które wtedy sprzedawały model A750 za 350-380 euro, teraz oferują go poniżej 300 euro. A770 podobnie wcześniej kosztował wyraźnie powyżej 400 euro, a aktualnie można go kupić poniżej tej granicy. W Wielkiej Brytanii A750 został przeceniony o 70 funtów w Ebuyer, do 260 funtów, zaś ten sam sklep obniżył również cenę A770 z 410 do 360 funtów.

Choć od wydania Windowsa 11 minęło półtora roku, a Windows 10 wciąż jest wspierany, to Microsoft pracuje już nad następcą jedenastki, Windowsem 12. Kolejne wydanie oprogramowania powinno zadebiutować w 2024 roku. Co zaoferują nowe okienka? Programiści postawią na sztuczną inteligencję, producent już eksperymentuje z AI w Windowsie 11 wprowadzając Bing AI do swojej wyszukiwarki, decydując się też na integrację tej technologii w ramach paska zadań systemu. Microsoft stawiając na sztuczną inteligencję zapewne zacieśni relacje z innymi firmami, takimi jak Intel, AMD czy Qualcomm.

GeForce GTX 1650, budżetowa karta graficzna NVIDII zdetronizowała na Steam króla GeForce GTX 1060 i od końcówki 2022 roku okupuje ranking platformy Valve. Jak wynika z ankiety Valve średniopółkowy GPU Zielonych był najpopularniejszą kartą graficzną wśród graczy Steam w lutym, aczkolwiek zanotował spadek i co ciekawe po piętach depcze mu nie nowy, wydajny układ, tylko wysłużony, były lider GTX 1060. Na razie na próżno szukać w zestawieniu serii RTX 40, aczkolwiek podobno pomału się to zmienia. Widać za to dominację NVIDII na Steam.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 95. Sprawdź co Cię ominęło

 0