Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 68. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 68. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, najważniejsze wiadomości ze świata i z podwórka. AMD Ryzen 5 7600X wyprzedził Intel Core i9-12900K o około 20% w teście pojedynczego rdzenia programu UserBenchmark. Jest to inżynieryjna wersja, która została dostrzeżona we wspomnianej aplikacji, zawierająca 6 rdzeni oraz 12 wątków. Częstotliwość bazowa CPU wynosi 4,4 GHz i 4,95 w trybie boost. Procesor umieszczono na płycie głównej ASRock NZXT B650 z 16 GB pamięci RAM DDR5-4800 (dwie kości).

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Tymczasem AMD ujawniło cztery z nadchodzących układów Ryzen 7000 do komputerów stacjonarnych i to one zadebiutują w pierwszej kolejności. Są to modele: Ryzen 9 7950X, Ryzen 9 7900X, Ryzen 7 7700X oraz Ryzen 5 7600X. Procesory zapewnią wsparcie dla najnowszych technologii I/O, takich jak PCIe Gen 5.0 i DDR5. Chociaż producent nie zdradził specyfikacji technicznej, należy oczekiwać, iż Ryzen 9 7950X zostanie wyposażony w konfigurację 16-rdzeniową i 32-wątkową, z kolei Ryzen 9 7900X będzie miał 12 rdzeni i 24 wątki a Ryzen 7 7700X 8 rdzeni oraz 16 wątków. Ryzen 5 7600X powinien zapewnić konfiguracją 6-rdzeniową i 12-wątkową. Seria Ryzen 7000 do PC powinna trafić na rynek w trzecim i czwartym kwartale 2022 r.

Intel będzie produkował chipy dla MediaTeka. Firma wykorzysta Intel Foundry Services (IFS) do produkcji układów dla szeregu inteligentnych urządzeń brzegowych zoptymalizowanych pod kątem wydajności. Europejskie i amerykańskie punkty Niebieskich mają pomóc MediaTekowi w poszerzeniu wpływów na przytoczonych rynkach. Jakiś czas temu spekulowano czy Intel nie zrezygnuje z produkcji kontraktowej, aczkolwiek podpisane umowy z Qualcommem i MediaTek udowadniają, iż gigant podąży dalszą obecną drogą.

Zapraszamy naszych czytelników do zostawienia subskrypcji na kanale ITHardware w serwisie YouTube, a także do oglądania publikowanych filmów oraz dania łapek w górę. Możecie także ocenić materiały oraz ewentualnie podpowiedzieć, co można poprawić.

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 68. Sprawdź co Cię ominęło

 0