Nie chcesz czekać na aktualizację DLSS dla Twojej ulubionej gry? Zaktualizuj sam. To proste!

Nie chcesz czekać na aktualizację DLSS dla Twojej ulubionej gry? Zaktualizuj sam. To proste!

NVIDIA DLSS to technologia bardzo ceniona przez graczy, oferująca znaczne przyspieszenie działania gier, bez pogarszania jakości odbioru. DLSS jest ciągle rozwijane i występuje obecnie w wielu wersjach od 1.0.0 aż do 2.2.10, jednak zmiany nie zawsze są na bieżąco wprowadzane w samych grach. Twórcy często oferują wprowadzanie nowych wersji w ramach poprawek, jednak jest to proces długotrwały. Pojawił się jednak sposób, by każdy sam mógł zaktualizować DLSS do najwyższej wersji, a to za sprawą upublicznienia bibliotek klienckich. Użytkownicy sami mogą dokonywać aktualizacji, jednak z zastrzeżeniem, że można podnieść biblioteki tylko w ramach tej samej wersji, co oznacza, że nie jest możliwe podniesienie DLSS z 1.0 do 2.0 - taką operację może przeprowadzić tylko twórca gry, co widzieliśmy przykładowo w Control od Remedy.

Publiczna dostępność bibliotek NVIDIA DLSS to możliwość łatwej aktualizacji gry do najnowszej wersji. Wystarczy prosta podmiana pliku.

nvidia dlss call of duty warzone

Wiele współczesnych gier i również coraz więcej tych starszych oferuje wsparcie dla technologii upscalingu od NVIDII, jednak mało która jest na bieżąco aktualizowana, żeby nie powiedzieć żadna. Doom Eternal zawiera DLSS 2.1.66, Rainbow Six Siege ma wersję 2.2.6, a Unreal Engine 5 jest dostarczany z DLSS 2.2.9, a wszystkie powinny już być zaktualizowane do najnowszej dostępnej - 2.2.10. Użytkownicy mogą poczekać, aż twórcy gier zaktualizują DLSS w którejś z nadchodzących łatek do gry, albo wziąć sprawy w swoje ręce i samemu dokonać podmiany bibliotek. Cała procedura została odkryta przez użytkowników, którzy zastąpili biblioteki DLL odpowiadające bibliotekom DLSS znajdującym się w folderach instalacyjnych gry, potencjalnie umożliwiając wprowadzenie nowszych funkcji, poprawę jakości obrazu lub wydajności.

nvidia dlss rainbow six siege

Do przeprowadzenia całej operacji wystarczy pobranie z internetu pliku nvngx_dlss.dll w pożądanej wersji i zastąpić go w folderze instalacyjnym gry. Plik można wyszukać w jednej z popularnych wyszukiwarek (zalecamy DuckDuckGo), jednak nie możemy zagwarantować bezpieczeństwa takiego pliku, więc lepiej zwrócić się do portalu TechPowerUp, który stworzył gotową bibliotekę plików DLSS i gwarantuje, że nie były one w żaden sposób modyfikowane. Dostępnych jest aż 18 wersji DLSS 2.0 i 5 plików dla DLSS 1.0. W teorii nowsza wersja powinna zapewnić wyższą wydajność i jakość obrazu, jednak może to zależeć od danego tytułu. Użytkownicy mają jednak teraz łatwą możliwość znalezienia najlepszej wersji dla siebie, co w dynamicznych tytułach (jak Rainbow Six Siege) może być warte zachodu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie chcesz czekać na aktualizację DLSS dla Twojej ulubionej gry? Zaktualizuj sam. To proste!

 0