Nie da się samodzielnie wymienić Ram i SSD w komputerach Mac? Ktoś nie powiedział o tym Chińczykom

Nie da się samodzielnie wymienić Ram i SSD w komputerach Mac? Ktoś nie powiedział o tym Chińczykom

Użytkownicy powinni mieć możliwość wprowadzania, chociaż minimalnych zmian w obrębie swoich komputerów, choćby poprzez zwiększanie ilości pamięci Ram. Niestety Apple zdecydowało się zablokować taką możliwość w przypadku komputerów Mac z serii M1. Według najnowszych informacji technicy z Guangzhou w Chinach przeprowadzili jednak aktualizację pamięci RAM i pamięci masowej Apple M1 Mac. Okazało się, że zintegrowany niestandardowy układ napędzający komputery Mac jest dość elastyczny, jeśli chodzi o dostosowywanie elementów wewnętrznych.

Chińscy technicy udowodnili, że w komputerach Mac z M1 jest możliwa wymiana pamięci Ram i SSD na moduły o większej pojemności, bez pomocy Apple.

Chińczycy wymienili układy Ram i SSD z M1 Mac na moduły o większej pojemności. Najlepsze jest to, że chipy zostały poprawnie rozpoznane przez macOS, a urządzenie poradziło sobie ze zmianami bez najmniejszych problemów. Na zdjęciach widać MacBooka Air z 8 GB pamięci RAM uaktualnionej do 16 GB pamięci RAM i z pamięcią masową zwiększoną z 256 GB do 1 TB. macOS pokazuje również poprawne informacje, co oznacza, że ​​nowe moduły są kompatybilne z oprogramowaniem i sprzętem. Pamięć RAM i układy pamięci masowej w komputerach Mac są przylutowane do płyty głównej, co oznacza, że wymiana jest dużo trudniejsza niż standardowa procedura, a szanse porażki są bardzo wysokie i oczywiście wszystko to wiąże się z utratą gwarancji.

Apple bardzo utrudnia wymianę komponentów w swoich produktach. Co więcej, wykonanie tych operacji jest dość ryzykowne, ponieważ próba może zakończyć się niepowodzeniem. Niemniej jest to ciekawe odkrycie, pokazujące, że choć cała procedura jest trudna i ryzykowna, to możliwa do przeprowadzenia. Niestety Apple uważa, że użytkownicy powinni wydać dodatkowe pieniądze na aktualizację konfiguracji w serwisie, gdy kupują M1 Mac od Apple.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie da się samodzielnie wymienić Ram i SSD w komputerach Mac? Ktoś nie powiedział o tym Chińczykom

 0