Nie, Microsoft nie pokaże nowego Xboxa na Gamescom, ale może być ciekawie

Nie, Microsoft nie pokaże nowego Xboxa na Gamescom, ale może być ciekawie

„Microsoft przywiezie na targi Gamescom zupełnie nowy sprzęt i akcesoria”. Tak głosiła informacja opublikowana wczoraj przez Microsoft, która zapowiadała obecność giganta z Redmond na niemieckich targach w przyszłym miesiącu. Nic więc dziwnego, że szybko zaczęły pojawiać się spekulacje, co takiego Microsoft ma na myśli, jeśli chodzi o „nowy sprzęt”. Tylko najbardziej naiwni mogli spodziewać się ujawnienia konsoli kolejnej generacji, znanej obecnie pod nazwą kodową Scarlett i bardziej prawdopodobne wydawało się, że otrzymamy prezentację nowej wersji Xbox One, choć i to dość życzeniowe myślenie. Okazuje się jednak, że Larry Hryb, znany lepiej jako Major Nelson, popełnił gafę i szybko wycofał się z tych zapowiedzi, tłumacząc, że dobór słów w najnowszym wpisie na jego blogu był nieprecyzyjny i amerykański gigant będzie chciał się pochwalić w Kolonii nowościami w zakresie zestawów konsol i akcesoriów. Jeśli więc ktoś rzeczywiście miał nadzieję na zapowiedź zupełnie nowego Xboxa, to może poczuć się mocno rozczarowany.

Amerykański gigant będzie chciał się pochwalić w Kolonii nowościami w zakresie zestawów konsol i akcesoriów.

Nie, Microsoft nie pokaże nowego Xboxa na Gamescom, ale może być ciekawie

Czego więc tak naprawdę możemy oczekiwać po Microsofcie na Gamescom? Zacznijmy od tego, że koncern, podobnie jak w ubiegłym roku, nie szykuje dużej konferencji na sierpniowe targi i ograniczy się do specjalnego odcinka programu Inside Xbox. Transmisja odbędzie się we wtorek, 21 sierpnia, o godz. 16.30 na plaftormach YouTube, Twitch i Mixer. W jego tracie zaprezentowanych zostanie 25 gier zmierzających na Xboxa, w tym ekskluzywne tytuły takie jak Forza Horizon 4 i Ori and the Will of the Wisps, jak również od zewnętrznych deweloperów. Potwierdzono m.in. obecność PUBG, który otrzyma nowy tryb na konsoli, a zademonstrowana zostanie też paczka Daybreak do State of Decay 2, która zadebiutuje na rynku we wrześniu tego roku. Mamy także spore szanse zobaczyć w końcu drugą generację kontrolera Elite, o którym w trawie piszczy od wielu miesięcy (zapowiedzi spodziewaliśmy się już na E3). Ten otrzymać ma m.in. trzystopniową regulację spustów, kontrolę napięcia gałek analogowych, magnetyczne złącze USB typu C oraz poprawione uchwyty z lepszą przyczepnością. Biorąc pod uwagę, że pierwszy Elite debiutował w 2015 roku i okazał się sporym sukcesem, to najwyższy czas na następcę.

Nie, Microsoft nie pokaże nowego Xboxa na Gamescom, ale może być ciekawie

Jeśli zaś chodzi o nowe zestawy z konsolą Xbox One, to spodziewamy się zarówno tematycznych akcji, jak np. specjalna limitowana edycja Xbox One X z motywem Deadpoola, ale także standardowych wydań z nowymi grami, które oferowane będą w atrakcyjnych cenach. Niewykluczone jest także obniżenie ceny Xboxa One S lub Xboxa One X (szczególnie tego drugiego), co pozwoliłoby lepiej zawalczyć z konkurencją w postaci PS4 i PS4 Pro. Nie da się ukryć, że sprzęt Sony zdaje się bardziej kusić nadchodzącymi tytułami na wyłączność (Spider-Man, Days Gone, Death Stranding, Ghost of Tsushima, The Last of Us: Part II) i w związku z tym Microsoft musi szukać nowych sposobów, by przyciągnąć nowych graczy do swojej platformy. Przypominamy, że targi Gamescom rozpoczynają się 21 sierpnia i potrwają do 25 sierpnia.

Zobacz również:

Odliczanie do końca generacji konsol

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie, Microsoft nie pokaże nowego Xboxa na Gamescom, ale może być ciekawie

 0