Nie zgadniecie, ile urządzeń Apple jest obecnie w użyciu. Firma opublikowała raport za Q1 2023 roku

Nie zgadniecie, ile urządzeń Apple jest obecnie w użyciu. Firma opublikowała raport za Q1 2023 roku

Firma Apple opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2023, który zakończył się 31 grudnia 2022 roku. Spółka z Cupertino odnotowała przychody w wysokości 117,2 miliardów dolarów. Mówimy zatem o spadku o 5% w skali rok do roku. Przy okazji raportu, CEO Apple, Tim Cook, postanowił ogłosić, że firma osiągnęła ważny kamień milowy, którym jest przekroczenie 2 miliardów aktywnych urządzeń na całym świecie.

Ostatnie spekulacje analityków okazały się całkiem trafne. Według nich, Apple miało odnotować przychody w wysokości 121,19 miliardów dolarów, zaliczając tym samym spadek w skali rok do roku. Dziś otrzymaliśmy oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie. Gigant technologiczny z Cupertino opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2023, który zakończył się 31 grudnia 2022 roku. Firma ogłosiła, że jej kwartalne przychody wyniosły 117,2 miliardów dolarów. Oznacza to spadek o 5% rok do roku. Winne są najpewniej dwa główne czynniki: problemy z dostawami iPhone'ów 14 Pro i 14 Pro Max w okresie przedświątecznym oraz małe zainteresowanie iPhone'm 14 Plus ze strony klientów.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, ogłosił, że firma ma obecnie ponad 2 miliardy aktywnych urządzeń.

Produkty Apple

Mimo to, wydaje się, że spółka skupia się na pozytywach. Według dyrektora finansowego Apple, firma odnotowała rekord przychodów w wysokości 20,8 miliarda dolarów w działalności usługowej. To jednak nie wszystkie ważne informacje, którymi podzieliło się z nami Apple. Przy okazji publikacji raportu finansowego, CEO firmy ogłosił ważną dla spółki wiadomość: „W grudniowym kwartale osiągnęliśmy ważny kamień milowy i z radością informujemy, że obecnie mamy ponad 2 miliardy aktywnych urządzeń (...)" - powiedział Tim Cook.

Dyrektor generalny Apple dodał również, iż są dumni ze swojej najlepszej oferty produktów i usług w historii. Firma ma dalej skupiać się na perspektywie długoterminowej. Apple przez lata wypracowało sobie bardzo stabilną pozycję na rynku, jednak - jak widać - sytuacja na świecie potrafi dotknąć nawet tak duże przedsiębiorstwo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie zgadniecie, ile urządzeń Apple jest obecnie w użyciu. Firma opublikowała raport za Q1 2023 roku

 0