Niemiecki sklep już sprzedaje procesory Core i7-11700K Rocket Lake-S. Cena niestety nie zachęca

Niemiecki sklep już sprzedaje procesory Core i7-11700K Rocket Lake-S. Cena niestety nie zachęca

Znany niemiecki sprzedawca Mindfactory oferuje obecnie w sprzedaży procesor Core i7-11700K z rodziny Rocket Lake-S. Jest to dość zaskakujące, bo układy te nie mały nawet swojej oficjalnej premiery, a do sprzedaży mają trafić za ponad miesiąc. Można podejrzewać, że sklep zbiera zamówienia przedpremierowe, jednak wszystko wskazuje na to, że procesory można kupić już teraz bezpośrednio ze sklepu. Core i7-11700K to odblokowany procesor, który nie został jeszcze oficjalnie wprowadzony na rynek przez Intela, zrobiło to jednak Mindfactory. Core i7-11700K to 8-rdzeniowy i 16-wątkowy procesor, który zapewni pełną obsługę PCI Gen4 i nowszą architekturę Cypress Cove.

Mindfactory wystawiło na sprzedaż procesor Core i7-11700K, którego premiera nastąpi dopiero 16 marca. 

Procesor otrzymał również nowe opakowanie, które jest widoczne na stronie sklepu. Nie jest to żaden obraz zastępczy, ale w ofercie faktycznie widnieje aktualna oferta na procesor Core i7-11700K Rocket Lake-S.  Procesor został wystawiony na sprzedaż za 469 euro, czyli o 152 euro więcej niż Core i7-10700K oferowany w tym samym sklepie. Cena 11700K prawie dorównuje obecnemu flagowcowi 10900K, który kosztuje 473 euro. Cena zawiera 19% niemiecki podatek VAT.

Oficjalnie nowe procesory zostaną zaprezentowane przez Intela 16 marca. Zdawać by się mogło, że tego dnia ujawnione zostaną wszelkie detale techniczne, wraz z recenzjami wydajności. Niestety, rzekomo z powodu konieczności aktualizacji mikrokodu, zamówienia przedpremierowe zostaną uruchomione, sklepy będą prowadzić kampanie reklamowe, ale embargo na recenzje zostanie zniesione dopiero 2 tygodnie po uruchomieniu sprzedaży. Recenzje będzie można oficjalnie publikować dopiero 30 marca, jednak testy próbek kwalifikacyjnych Rocket Lake-S już pojawiają się w sieci, poza tym zawsze możemy liczyć na Azjatów, którzy nie przejmują się takimi detalami jak umowy NDA. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niemiecki sklep już sprzedaje procesory Core i7-11700K Rocket Lake-S. Cena niestety nie zachęca

 0