NieR: Automata może ukazać się na Xbox One; gra będzie zoptymalizowana pod PS4 Pro

NieR: Automata może ukazać się na Xbox One; gra będzie zoptymalizowana pod PS4 Pro

Dosyć mgliście przedstawia się sprawa dostępności gry NieR: Automata od Platinum Games - studia, które między innymi stworzyło hity pokroju Bayonetta 1/2, Vanquish czy Metal Gear Rising: Revengeance. Początkowo tytuł miał być ekskluzywny dla PS4, później wydawcy ze Square Enix zdecydowali się udostępnić tytuł na Steam. Tymczasem okazuje się, że prawdopodobnie gra trafi także na Xbox One.

Pierwsza część NieR, połączenia gry akcji i RPG, zebrała ambiwalentne recenzje, niemniej jednak zyskała sobie kultowy status: przede wszystkim za sprawą muzyki, oryginalnego klimatu i fabuły. Ukazała się zarówno na Xbox 360, jak i PS3 - tak więc decyzja o odcinaniu posiadaczy produktów marki Xbox może wydać się cokolwiek kuriozalnym ruchem.

Producent Yosuke Saito, w niedawnym wywiadzie dla Game Rant wyjawił jednak, że Platinum Games rozważa wydanie NieR: Automata na Xbox One. Decyzja ta zostanie podjęta w oparciu o sukces gry na PS4 i PC. Być może Square Enix i Platinum Games rozważają wyrażenie zgody na udostępnienie pierwszego NieR w ramach kompatybilności wstecznej na Xbox One a tym samym chcieliby zapewnić większą ciągłość grom z tego uniwersum, a przy okazji zarobić na tym dodatkowe pieniądze.

Najnowsza produkcja Platinum Games jest także zoptymalizowana pod PS4 Pro, a developerzy pragną by zachowała płynność 60 FPS przy jednoczesnym wyświetlaniu obrazu w 4K (nie wiadomo, czy natywnie czy poprzez upscaling). Na przejście gry, według Saito, potrzeba będzie około 25-30 godzin.

NieR: Automata ukaże się 23 lutego w Japonii na PS4, natomiast ogólnoświatowa data premiery nie jest jeszcze znana - podobnie z wersją PC na Steam.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NieR: Automata może ukazać się na Xbox One; gra będzie zoptymalizowana pod PS4 Pro

 0