Nintendo Switch 2 - nowe szczegóły o dostępności i ekranie OLED

Nintendo Switch 2 - nowe szczegóły o dostępności i ekranie OLED

Mimo strzeżenia informacji o Switch 2, co jakiś czas na temat tej konsoli pojawiają się kolejne doniesienia. Tym razem nowe informacje wskazują na wysoką dostępność urządzenia w jego pierwszym roku fiskalnym. Dowiedzieliśmy się także co z wersją OLED.

Ponad 10 milionów egzemplarzy

To że Nintendo szykuje kolejnego Switcha nie jest już tajemnicą. Coraz więcej wiemy już także o możliwej specyfikacji konsoli. Nie tak dawno pisaliśmy nawet o ekranie i chipie NVIDII dla Switch 2. Nowe informacje w temacie konsoli Nintendo nie dotyczą tego, co zaoferuje sam sprzęt, jednak temat jest równie ważny. Chodzi o dostępność. Bo przecież co z tego, że konsola zostanie wydana na rynek, jeśli ilość dostępnych egzemplarzy będzie na tyle mała, że część z klientów w ogóle nie będzie mogła jej kupić. Na szczęście o to nie powinniśmy się raczej martwić.

Nowość od Nintendo ma również nie borykać się z problemem niedoboru chipów.

Jak pisze jeden z reporterów Bloomberga, dane dotyczące dostaw wyświetlaczy sugerują, że Nintendo może wyprodukować ponad 10 milionów sztuk Switch 2 w pierwszym roku fiskalnym konsoli. Nowość od Nintendo ma również nie borykać się z problemem niedoboru chipów. Wszystko to dobrze wróży premierze konsoli.

Będzie OLED, ale nie w tym roku

Już wcześniej mówiło się o szansie na wykorzystanie przez Nintendo paneli OLED. Spekulowano jednak możliwość użycia wyświetlaczy LCD w podstawowej wersji urządzenia. I zdaje się, że tak faktycznie będzie. Switch 2 zostać wprowadzony na rynek później w tym roku, jednak na 2024 rok nie jest planowana wersja OLED, a więc w pierwszej kolejności najpewniej zadebiutuje wariant z ekranem LCD. Sam wyświetlacz ma natomiast cechować się rozmiarem 7 cali. Oczywiście wariant z OLED-em powinien być droższy. Pytanie tylko o ile więcej trzeba będzie zapłacić za lepszej jakości ekran.

To czy dotychczasowe przecieki były zgodne z prawdą dowiemy się dopiero po oficjalnym ogłoszeniu Switch 2, na które wciąż czekamy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 - nowe szczegóły o dostępności i ekranie OLED

 0