Nintendo Switch 2 z premierą w przyszłym roku? Pogłoski wskazują na konkretny okres

Nintendo Switch 2 z premierą w przyszłym roku? Pogłoski wskazują na konkretny okres

Choć Nintendo pilnie strzeże tajemnic konsoli Switch 2, co jakiś czas do sieci wypływają nowe informacje na jej temat. Teraz autor wcześniejszych doniesień, Youtuber z kanału Doctre81, odkrył nowe informacje mogąca zdradzać, kiedy Switch 2 będzie miał swoją premierę.

Nowe odkrycie wskazuje na możliwą datę premiery Switch 2

Jeśli chodzi o konsolę Nintendo Switch 2, to informacji na jej temat jest jak na lekarstwo. No chyba, że mówimy o pogłoskach. Tutaj sprawa wygląda już znacznie lepiej. Jeszcze we wrześniu na kanale YouTube Doctre81 pojawił się ciekawy materiał, w którym autor pokazał swoje odkrycie. Udało mu się znaleźć profil LinkedIn pewnego inżyniera, który pracował dla NVIDII. Informacje w nim zawarte mogły dotyczyć chipu T239, który będzie napędzał konsolę Switch 2. Ten sam twórca opublikował teraz kolejne efekty swoich poszukiwań.

Skoro jednak akcja ma trwać do sierpnia, premiery konsoli można spodziewać się już we wrześniu. Dużo bezpieczniej jest mimo wszystko mówić o drugiej połowie 2024 roku.

W nowym materiale Doctre81 informuje o niedawnym ogłoszeniu o pracę, za którym stoi Nintendo. Termin składania aplikacji na stażystę ds. marketingu i strategii detalicznej został ustalony na 1 grudnia. W ogłoszeniu pojawiła się także informacja o wzbogaceniu doświadczenia przez nawiązywanie kontaktów, mentoring oraz kontakt z liderami branży z całej firmy w trakcie okresu od czerwca do sierpnia. Wygląda zatem na to, że gdzieś w tym okresie może odbyć się ważna dla Nintendo kampania marketingowa i dotyczyć będzie pewnie najnowszej konsoli.

Premiera we wrześniu?

Kampania nie oznacza jednak, że właśnie w tym czasie zadebiutuje Switch 2. Na początku tego okresu możemy zobaczyć dopiero pierwsze oficjalne zapowiedzi, do których na przestrzeni kolejnych miesięcy dołączą inne materiały promocyjne. Skoro jednak akcja ma trwać do sierpnia, premiery konsoli można spodziewać się już we wrześniu. Dużo bezpieczniej jest mimo wszystko mówić o drugiej połowie 2024 roku. Oczywiście należy mieć na uwadze, że to jedynie domysły bazujące na urywkach dostępnych w sieci informacji.

A co ma przynieść Switch 2? Według nieoficjalnych informacji sprzęt będzie wyposażony w chip wykonany w litografii 5 nm z maksymalnym taktowaniem 2,65 GHz. Warto w tym miejscu jednak dodać, że inne przecieki mówiły o układzie Orin, o którym szczegóły znajdują się tutaj. Idąc dalej, konsola ma także posiadać 12 GB pamięci RAM i wspierać technologię DLSS. Na tę chwilę nie możemy jednak uznawać tych doniesień za pewnik.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 z premierą w przyszłym roku? Pogłoski wskazują na konkretny okres

 0