Zainstalowanie systemu Android na Nintendo Switch otwiera całkowicie nowe możliwości dla użytkowników (o ile oczywiście poddadzą swoją konsole uprzedniej modyfikacji, bądź posiadają egzemplarz z wczesnych lat produkcji). Android pozwala użytkownikom instalować oprogramowanie, którego Nintendo (ku zaskoczeniu użytkowników) nie udostępniło, jak usługi przesyłania strumieniowego oraz pozwala skorzystać z wielu emulatorów. Oczywiście zawsze istnieje szansa, że podczas wgrywania oprogramowania użytkownik uśmierci konsolę, jednak cały proces jest świetnie udokumentowany i warto spróbować, przedłużają cykl życia swojego Switcha i jego możliwości.
Na konsolę Nintendo Switch można już wgrywać Androida 10. Aktualizacja jest oczywiście nieoficjalna i możliwa jedynie dla zmodyfikowanych wersji konsol.
Ekipa SwitchRoot, która aktywnie działa na forum XDA, była odpowiedzialna za port Androida 8.1 Oreo na Switch, a teraz udało im się uruchomić na konsoli również system Android 10, pod postacią LineageOS 17.1. Ta konkretna wersja LineageOS jest oparta na kompilacji TV Nvidia Shield. Zespół z XDA twierdzi, że nowa wersja jest szybsza i bardziej responsywna niż Android 8.1 i poprawia żywotność baterii, wprowadzając wreszcie tryb głębokiego uśpienia. Poprawiono również wydajność Wi-Fi wraz z lepszą obsługą kontrolerów Joy-Con. Jedną z głównych zalet korzystania z Androida jest dostęp do sklepu Google Play. Otwiera to bogactwo możliwości, takich jak emulatory, usługi przesyłania strumieniowego jak Netflix i Spotify, a nawet usługi strumieniowania gier - Stadia lub GeForce Now.
Niestety ta wersja Androida nie obsługuje gier specyficznych dla Shield, takich jak Half-Life 2 i Tomb Raider, mimo że jest to ta sama wersja systemu operacyjnego. Ponadto nadal istnieje kilka błędów do rozwiązania, takich jak zacinanie się dźwięku Bluetooth lub niektóre aplikacje nie obsługujące padu kierunkowego Joy-Con. Zainstalowanie Androida oczywiście nie przekreśla możliwości korzystania z systemu Nintendo - dodatkowy system można zainstalować na karcie SD i przełączać się zależnie od potrzeb. Poniżej najważniejsze zmiany:
- Android 10 oparty na Lineage 17.1
- Aktualizacje OTA.
- Pełna obsługa kontrolerów Joy-Con i Pro.
- Obsługa Hori Joy-Con.
- Głębokie uśpienie, które może trwać tygodniami.
- Kompilacja oparta na Android TV.
- Przerobione profile wentylatorów zapewniające cichszą pracę.
- Zoptymalizowana obsługa stacji dokującej ze skalowaniem rozdzielczości.
- Przepisany sterownik ładowarki obsługujący stacje dokujące USB-PD i innych firm.
- Zoptymalizowany sterownik ekranu dotykowego.
- Łatwiejsza instalacja za pomocą narzędzia do partycji Hekate.
- Przerobione, prostsze profile mocy.
- Znacznie ulepszony sterownik Wi-Fi.
- Obsługa aplikacji Shield TV.
- Ulepszona obsługa akcesoriów Bluetooth.
- Obsługa automatycznego obrotu.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch otrzymało wsparcie Androida 10 - oczywiście nieoficjalnie