Nintendo Switch Pro otrzymać ma GPU „Ada Lovelace” od NVIDII

Nintendo Switch Pro otrzymać ma GPU „Ada Lovelace” od NVIDII

Wczoraj pisaliśmy o nowych doniesieniach na temat następnej generacji konsoli Nintendo Switch, która podobno doczeka się wsparcia ze strony technologii NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling). Tej nie trzeba przedstawiać pecetowym graczom, gdyż to rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji i maszynowym uczeniu jest wykorzystywane w kartach graficznych NVIDII z rodziny RTX i pozwala na znaczącą poprawą wydajności w grach niemal bez zauważalnego spadku jakości obrazu, co okazuje się szczególnie przydatne w przypadku tytułów obsługujących ray tracing. Chociaż konsola Nintendo z pewnością nie będzie wspierać śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, to z pewnością mogłaby skorzystać na DLSS.

Następna wersja konsoli Nintendo Switch może otrzymać układ o nazwie kodowej „Ada Lovelace”.

Tym razem Kopite7kimi, który znany jest z przecieków z obozu Zielonych i poprawnie przewidział specyfikację kart graficznych Ampere na kilka miesięcy przed premierą, zasugerował, że następna wersja konsoli Nintendo Switch (ta może nazywać się Pro) będzie zawierać układ o nazwie kodowej „ada”. Jest to oczywiście nawiązanie do Ady Lovelace, angielskiej matematyczki, często wymienianej jako pierwsza programistka komputerowa. Kopite już wcześniej ujawniło, że NVIDIA wykorzysta technologię Lovelace jako architekturę nowej generacji do gamingowych GPU przeznaczonych do komputerów stacjonarnych. Wygląda na to, że architektura będzie również używana dla układów konsolowych nowej generacji.

Architektura NVIDIA Ada Lovelace może być bezpośrednim następcą Ampere. NVIDIA pracuje również nad Hopper, architekturą multi-chip module (MCM). Oczekuje się, że Lovelace będzie technologią ściśle zorientowaną na gry i przyniesie dalsze ulepszenia wbudowanych w GPU rdzeni Tensor i RT. Obecna wersja Nintendo Switch korzysta z układu Tegra X1 T214 o nazwie kodowej „Mariko”. To jest nowsza wersja procesora opartego na 16 nm procesie technologicznym od TSMC. Od czasu premiery Mariko, NVIDIA wypuściła trzech następców Tegry: Tegra X2 na bazie Pascala, Xavier na bazie Volty i Orin na bazie Ampere. Nazwa kodowa następcy nowej generacji Tegry z architekturą graficzną Lovelace jest obecnie nieznana. NVIDIA może zdradzić coś na temat nowych układów Tegra na Graphics Technology Conference. Kolejna edycja GTC rozpocznie się 12 kwietnia od przemówienia głównego dyrektora generalnego firmy NVIDIA, Jensena Huanga.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch Pro otrzymać ma GPU „Ada Lovelace” od NVIDII

 0