Nintendo Switch z nowym SoC NVIDII i wsparciem dls DLSS? Nowe przecieki na temat wersji Pro

Nintendo Switch z nowym SoC NVIDII i wsparciem dls DLSS? Nowe przecieki na temat wersji Pro

Dociera do nas coraz więcej szczegółów na temat nowego wariantu konsoli Nintendo Switch. Z przecieków wynika, że sprzęt wykorzystywać będzie nowy SoC od NVIDII, który wspierać ma technologię DLSS, co pozwoli na oferowanie rozdzielczości 4K po podłączeniu do telewizora UHD. Wcześniejsze doniesienia wskazywały zaś, że nowy Switch otrzyma 7-calowy ekran OLED o rozdzielczości 720p i trafi do produkcji w czerwcu tego roku. Nazwa urządzenia nadal pozostaje niewiadomą, ale japoński gigant może zdecydować się na Switch Pro, Super Switch lub po prostu Switch 2. Oprócz wsparcia dla rozdzielczości 4K niewykluczona jest także wyższa częstotliwość odświeżania ekranu (obecnie jest to maksymalnie 60 Hz). 

Z przecieków wynika, że nowa konsola Big N wykorzystywać będzie SoC od NVIDII, który wspierać ma technologię DLSS.

 

Według doniesień Bloomberga, następny Switch będzie wyposażony w lepsze GPU obsługujące technologię DLSS (Deep Learning Super Sampling) od NVIDII. Podsumowując, DLSS, wprowadzone wraz z kartami graficznymi z serii RTX 20 we wrześniu 2018 r., renderuje obsługiwane gry w rozdzielczości niższej niż natywna, a następnie skaluje je do rozdzielczości natywnej przy użyciu sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia. Dzięki temu gracze mogą grać w wysokich rozdzielczościach i ustawieniach, ciesząc się jednocześnie znacznie wyższą liczbą kl./s. Początkowa implementacja tej technologii pozostawiała wiele do życzenia, ale od tego czasu ta znacznie się poprawiła. Ta stała się na tyle popularna i istotna z punktu widzenia graczy, że AMD szykuje własną odpowiedź w postaci FidelityFX, które ma pojawić się w tym roku.

Jak tłumaczy Bloomberg, ponieważ DLSS działa tylko z obsługiwanymi grami, funkcja ta będzie używana głównie w nadchodzących tytułach Switch. Dodanie tej technologii sprawi, że konsola Nintendo będzie w mniejszym stopniu odstawać graficznie od PS5 i Xbox Series X / S, ale trzeba uczciwie przyznać, że grafika nigdy nie była priorytetem dla Switcha. Obecny wariant konsoli korzysta z układu Tegra X1, który został po raz pierwszy zaprezentowany w 2015 roku, więc nie jest zaskoczeniem, że kolejna wersja Switcha otrzymać ma nową generację SoC Zielonych. Z przecieków wynika także, że Nintendo wyceni ten sprzęt na 399 USD, czyli 100 USD więcej niż obecna sugerowana cena hybrydowej konsoli. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch z nowym SoC NVIDII i wsparciem dls DLSS? Nowe przecieki na temat wersji Pro

 0