Nintendo Switch w nowej wersji z dłuższym czasem pracy na baterii

Nintendo Switch w nowej wersji z dłuższym czasem pracy na baterii

W ubiegłym tygodniu Nintendo zaskoczyło nas zapowiedzią nowej wersji swojej konsoli Switch w postaci modelu Switch Lite, który jest tańszy od standardowego, ale z drugiej strony oferuje jedynie funkcjonalność handheldu, bez możliwości stacjonarnej rozgrywki na telewizorze. Konsola ta pojawiała się jednak już wcześniej w licznych przeciekach, które często wspominały też o mocniejszej wersji Pro. Japoński gigant zaprezentował właśnie nowy model podstawowego Nintendo Switch, aczkolwiek nie jest to wariant Pro, a jedynie odświeżenie dotychczasowego urządzenia, koncentrujące się tylko na wydłużeniu czasy pracy konsoli na baterii. Tym samym, osoby oczekujące poprawionej wydajności czy też zwiększenia rozdzielczości (np. w trybie stacjonarnym), mogą poczuć się rozczarowane. Niemniej jednak, nowa wersja to przede wszystkim dobra wiadomość dla osób, które dopiero przymierzają się do zakupu tego urządzenia.

Japoński gigant zaprezentował właśnie nowy model podstawowego Nintendo Switch, aczkolwiek nie jest to wariant Pro, a jedynie odświeżenie dotychczasowego urządzenia z większą baterią.

Jak podaje producent, nowy model, oznaczony jako HAC-001(-01), wytrzymywać będzie od 4,5 go 9 godzin użytkowania na jednym ładowaniu i 5,5 godziny rozgrywki w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Dla porównania, dotychczasowe Nintendo Switch wytrzymuje od 2,5 do 6,6 godziny na jednym ładowaniu i około 3 godzin gry w The Legend of Zelda: Breath of the Wild, natomiast Nintendo Switch Lite uzyskuje odpowiednio od 3 do 7 godzin na jednym ładowaniu i około 4 godzin w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jak więc widać poprawa jest naprawdę duża i sprawia, że konsola będzie się jeszcze lepiej sprawdzać w roli handhelda. To jednak jedyna zmiana wprowadzona przez Nintendo i żałować można nieco, że producent nie zdecydował się na bardziej kompleksowe odświeżenie sprzętu, zwiększając choćby ilość pamięci wewnętrznej na dane, co jest bolączką sprzętu.

Cena nowej wersji Nintendo Switch pozostaje bez zmian i sprzęt po prostu zastąpi dotychczasowy model dostępny na rynku. Big N zapowiedziało, że konsola zadebiutuje na rodzimym rynku, czyli w Japonii, w przyszłym miesiącu, a Amerykanie także otrzymają nowy wariant już w sierpniu. Gracze w Europie będą musieli uzbroić się w nieco więcej cierpliwości, ponieważ Switch z pojemniejszą baterią trafi na Stary Kontynent dopiero we wrześniu (wynika to z faktu, że konsola cieszy się tu mniejszą popularnością). Nie wiemy jednak, czy opakowanie nowej wersji zostanie oznaczone w widoczny sposób, by ułatwić zakup konsumentom, w innym wypadku sklepy zapewne w pierwszej kolejności wypychać będą zalegające na półkach dotychczasowe wersje.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch w nowej wersji z dłuższym czasem pracy na baterii

 0