Nokia zmienia logo. Firma nie chce być dłużej kojarzona ze smartfonami

Nokia zmienia logo. Firma nie chce być dłużej kojarzona ze smartfonami

Nokia zaprezentowała nowe logo i ogłosiła zmiany w strategii biznesowej. Firma nie chce być kojarzona z tworzeniem smartfonów, co akurat w tym przypadku nie dziwi.

Przed laty Nokia była niezwykle popularną marką produkującą telefony i jednym z największych dostawców urządzeń na świecie. Wraz z nadejściem smartfonów sytuacja uległa diametralnej zmianie, a dziś prym wiodą Samsung, Apple czy Xiaomi. Na listach rankingów na próżno szukać legendarnej Nokii, która zadomowiła się na obrzeżach branży technologicznej. Ex-gigant przespał rosnące zainteresowanie smartfonami, a gdy się obudził, było za późno, by dogonić konkurencję. Nokia podczas odbywających się targów Mobile World Congress w Barcelonie przedstawiła nowe logo i ujawniła poważne zmiany w strategii marketingowej. Wynika z tego, że przedsiębiorstwo nie chce być już kojarzone ze smartfonami.

Nokia zaprezentowała nowe logo i przedstawiła zmiany w strategii biznesowej.

Nokia smartfon

Prezes Nokii, Pekka Lundmark w rozmowie z Reutersem przyznał, że marka kojarzy się ze smartfonami, chociaż teraz jest nastawiona na technologię biznesową. I tu warto zaznaczyć, że ta Nokia od 10 lat, od czasów modelu Lumia 1020 tak naprawdę nie zajmuje się produkcją smartfonów. W przeszłości przedsiębiorstwo wykupił Microsoft, który nie zdziałał wiele w tej branży w efekcie sprzedał markę w 2016 roku firmie HMD Global, która cały czas wydaje telefony Nokii na mocy licencji. Lundmark wierzy, iż zmiany w strategii przyniosą sukces i przywrócą dawny blask przedsiębiorstwu. Nowy pomysł zawiera trzy etapy: reset wizerunku marki, przyspieszenie działalności biznesowej oraz nastawienie biznesu na skalę światową.

Sama Nokia skupia się na produkcji rozwiązań sieciowych i dostarczaniu technologii firmom, w tym rozwoju 5G a klasyczne telefony czy smartfony to przeszłość. Tymczasem HDM Global przedstawił ciekawy smartfon, który po uszkodzeniu nie wymaga wizyty w serwisie. Model Nokia G22 można naprawić samemu, korzystając z dedykowanych narzędzi oraz części, a na liście elementów, które w ten sposób wymienimy są m.in. wyświetlacz czy bateria. Nokia G22 została wyposażona w 6,52-calowy wyświetlacz LCD 720p z częstotliwością odświeżania 90 Hz, którego wymiana kosztuje 44,99 GBP (54 USD). Nowa bateria kosztuje 22,99 GBP (27 USD), a nowy port USB-C wyceniono na 18,99 GBP (23 USD), z kolei wszystkie potrzebne narzędzia powinny kosztować około 5 funtów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nokia zmienia logo. Firma nie chce być dłużej kojarzona ze smartfonami

 0